Мораторій на продаж землі в Україні продовжено

Аграрний сектор | 12:00, 21.12.2018
 Поділитися

Поділитися в

20 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла закон, яким продовжено заборону відчуження земель сільськогосподарського призначення до 2020 року.
Відповідний законопроект №9355-5 від 04.12.2018 року був підтриманий 231 народним депутатом.
Прийнятим Законом доручається Кабінету міністрів України до 1 березня 2019 року розробити і внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.
Проте, окрім прийняття зазначеного вище закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, не менш важливим є вирішення питання наповнення актуальними даними Державного земельного кадастру.
Мораторій в Україні діє з 2002 року.
Варто нагадати, що в Парламенті було зареєстровано понад 10 законопроектів: як щодо продовження мораторію (на строк від 3,5 місяців до 11 років), так і щодо його припинення.
Також, що 22 травня Європейський суд з прав людини у Стразбурсі (ЄСПЛ) в Рішенні по справі «Зеленчук і Цицюра проти України» (Заяви №846/16 та №1075/16) назвав мораторій «найбільш обмежувальним заходом з доступних органам влади» та визнав, що станом на сьогодні мораторій (та його постійна систематична пролонгація) – це результат «нездатності органів влади дотриматися встановлених ними самими цілей та кінцевих строків».
В своєму Рішенні Суд зазначив, що Україна має вжити належні законодавчі та/або інші заходи загального характеру з метою забезпечення справедливого балансу між інтересами власників земель сільськогосподарського призначення з одного боку та загальними інтересами суспільства з іншого боку відповідно до принципу захисту майнових прав за Конвенцією. Разом з цим, Суд не має визначати, яким чином слід урівноважити ці інтереси, а держава (Україна) має свободу вибору заходів, за допомогою яких вона виконуватиме свої зобов’язання, що випливають з виконання рішення Суду.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: