Міська рада Конотопа позивається до суду з приводу підвищення тарифів на електроенергію

Суспільство | 10:36, 8.09.2016
 Поділитися

Поділитися в

Заяву до Окружного адміністративного суду міста Києва про залучення Конотопської міської ради в якості третьої особи на стороні позивача  подали 6 вересня. Справа, що розглядатиметься в суді, зареєстрована за позовом Львівської міської ради до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Вона стосується визнання протиправною та скасування постанови від 28.12.2015 №3141 «Про внесення змін до Порядку диференціювання за годинами доби тарифів на електроенергію, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів, затвердженого постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України, від 22 жовтня 2004 року № 1030».

Вищевказаною постановою від 28.12.2015 №3141 коефіцієнт, який застосовується при розрахунках за електричну енергію у відповідних межах зон доби (нічний час), яка відпускається на потреби зовнішнього освітлення населених пунктів, підвищено з 0,25 до 0,6, що значно збільшує видатки місцевих бюджетів на вуличне освітлення, впливає на якість утримання мереж, належне забезпечення вуличного освітлення, тим самим зачіпає права та інтереси громади.

Про це вчора повідомили представники конотопської влади під час брифінгу в мерії.

Станом на 28 грудня, коли НКРЕ прийняла постанову, вже був схвалений Державний бюджет України на 2016 рік і сформовані місцеві бюджети. Тобто, підвищення ціни на електроенергію для освітлення вулиць у бюджетах громад не передбачено. Тож, якщо місцеві бюджети мають кошти лише на половину потрібних витрат, то й кількість освітлених вулиць та площ в населених пунктах відповідно може зменшитися. Простіше кажучи, аби вкластися в заплановані бюджетні кошти, доведеться застосовувати режим економії, що негативно вплине на криміногенну ситуацію в місті. Це підтверджують і правоохоронні органи.

До цього Конотоп витрачав на вуличне освітленння 1 млн грн на рік, після підвищення тарифу доведеться платити близько 5 мільйонів, – кажуть у міській раді. Для якіснішого та економнішого освітлення комунальники почали замінювати старі лампи розжарювання на світлодіодні. Тепер же продовження подібних новацій, направлених на покращення життя громади, опинилося під питанням.

Конотоп є одним із чотирьох міст України, які збираються відстоювати неправомірність піднятих тарифів. У ході судового засідання про залучення до вказаної справи в якості третіх осіб на стороні позивача заявили також представники Переяслав-Хмельницької міської ради та Білоцерківської міської ради. Бориспільською та Миколаївською міськими радами відповідні заяви надіслані до суду поштою.

Наразі в розгляді справи оголошено перерву у зв’язку з вивченням наданих матеріалів.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: