Мешканців Конотопщини просять дотримуватися правил пожежної безпеки

 Поділитися

Поділитися в

Державна пожежна рятувальна частина 12 УДСНС України в Сумській області (ДПРЧ-12) закликає жителів Конотопщини не провокувати пожежі: неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час прибирання присадибних ділянок, не випалювати сухостій та не розводити багаття у вітряну погоду з метою недопущення торф’яних та лісових пожеж

На Конотопщині рятувальниками вживається комплекс заходів щодо недопущення розповсюдження пожеж у лісові масиви та триває локалізація вогнищ займання торфу поблизу села Вирівка.

Торф’яники здатні горіти навіть під час суттєвих опадів. Тобто, застерегти торф’яні пожежі тим важче через специфіку подібних стихійних явищ. За словами екологів, як правило, це низинне розповсюдження полум’я, яке здатне серйозно розповсюджуватися завдяки навіть найменшим поривам вітру і яке практично не можливо розпізнати навіть за допомогою сучасних засобів чи повітряної розвідки.

Осередки вогню можуть знаходитися на глибині в кількох метрів. Відомий факт, коли кілька років тому пожежа продовжувалася взимку під снігом, поки не почалася весняна повінь.

Загалом, ліквідацію торф’яних пожеж найчастіше ускладнюють важкодосяжність районів гасіння і віддаленість їх від джерел водопостачання, нераціональність, а, часом, і неможливість залучення автотранспорту для доставки води.

Рятувальники звертають увагу громадян і на відповідальності, що наступає за недотримання чинного законодавства.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: