Мешканці вулиці Новікова судяться з мерією

Суспільство | 10:51, 13.04.2016
 Поділитися

Поділитися в

В єдиному державному реєстрі судових рішень з’явилося повідомлення про відкриття провадження в адміністративній справі “Про визнання незаконним та скасування рішення Конотопської міської ради від 1 грудня 2015 року «Про перейменування вулиць» в частині перейменування вулиці Новікова…”.

Нагадаємо, що в рамках декомунізації вулиця Новікова у Конотопі потрапила до списку тих, які підлягають перейменуванню. Депутати затвердили за цією вулицею нову назву – Анатолія Шульги, героя Конотопщини, який загинув у зоні проведення антитерористичної опереації. Але, як з’ясувалося, самі мешканці вулиці хочуть залишити її стару назву. З їхніх слів, це зовсім не означає, що вони не визнають героя Анатолія Шульгу, просто в особі Павла Новікова вони теж бачать героя, який свого часу захищав Конотоп від німецько-кайзеровських окупантів і загинув у 1918 році в районі ст. Мельня. Отже, конотопці сприймають ім’я Новікова як память про захисників міста та вимагають зберегти за вулицею цю назву.

Крім того мешканці наголошують на тому, що рішення про перейменування вулиць було прийняте депутатами з деякими порушеннями, а саме в частині громадських обговорень, яких, за словами людей, не було. Була лише інформація на сайті міської ради про їх проведення, але вже після того, як на сесії прийняли рішення про перейменування.
Попереднє слухання по даній справі відбулося в Конотопському міськрайонному суді 11 квітня. Залишається дочекатися остоточного рішення судої інстанції.

Історична довідка (витяг з книги конотопського краєзнавця Олександра Євтушенка “Вулицями рідного міста”):
Павло Ілліч Новіков. Учасник встановлення Радянської влади в м. Конотоп після Жовтневої революції 1917 р., член РСДРП(б). У 1918 р. очолив червоноармійський загін, що вів боротьбу з петлюрівцями та німецькими військами на Конотопщині. 29.03.1918 р. загинув у бою в районі станції Мельня. Похований в с. Чорноплатове Конотопського району Сумської області.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: