Лілія Гриневич: “Освітня реформа – це марафон на десятиліття”

Освіта | 13:31, 9.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Саме для того, щоб на власні очі побачити як просувається освітня реформа в регіонах, Сумщину відвідала Міністр освіти і науки України, другий номер політичної партії “Українська стратегія Гройсмана” Лілія ГриневичВ Сумах вона завітала до двох навчальних закладів: Сумське міжрегіональне вище професійне училище та Сумський національний аграрний університет.

Учні Сумського міжрегіонального вищого професійного училища продемонстрували свої навички, вчителі та майстри розповіли про особливості виробничого процесу. Під час візиту до професійно-технічного навчального закладу, Лілія Гриневич відвідала майстерні, де проводяться практичні заняття.

Одним із пріоритетних напрямків реформування освітньої галузі є професійно-технічна освіта. Наразі у закладах професійно-технічної освіти ми маємо 3 проблеми: зношеність обладнання понад 60%, необхідність більш ефективної співпраці з випускниками та роботодавцями, рівень кваліфікації викладачів й оплата їх праці. У Сумського міжрегіонального вищого професійного училища є чудові приклади розв’язання двох проблем. Саме в цьому закладі, за кошти державного і обласного бюджетів та виробників, ми маємо створені майстерні, навчально-практичні центри, де можна на сучасному обладнанні навчатися за стандартами, наближеними до вимог ринку праці. Це дає можливість роботодавцям очікувати від закладу підготовлених фахівців, які вміють працювати за сучасними технологіями. Тому для випускників цього закладу гарантовані працевлаштування і досить висока заробітна плата. Існує, також, проблема низької оплати праці майстрів виробничого навчання. Уряд України наразі працює над реформою оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників. Реформа зобов’язує, окрім звичайного підвищення заробітної плати, усунення дисбалансів в оплаті праці для особливо затребуваних, проте низько оплачуваних категорій педагогічних працівників: вихователів дошкільних закладів, майстрів виробничого навчання, молодих вчителів, – говорить Лілія Гриневич.

У рамках запланованої робочої поїздки Міністерша відвідала й Сумський національний аграрний університет. Під час візиту до сумського вишу, Лілія Гриневич ознайомилась з лабораторією електровакуумних технологій, центром точного землеробства, лабораторією електронної мікроскопії, лабораторією “Агро-Лаб”, створеної коштом проекту “Еразмус+”, центром колективного користування науковим обладнанням “Лабораторія екологічного землеробства та природокористування”.

Молоді вчені університету презентували Лілії Гриневич свої наукові проекти: “Розробка технології органічних сушених овочевих і плодово-ягідних напівфабрикатів та енергоефективної установки з використанням сонячних панелей”, “Біолого-екологічні особливості вирощування, як органічної сировини, у фармацевтичних цілях шляхом створення плантацій в умовах Північно-східного лісостепу України”.

Ми знаходимося в одному з кращих аграрних університетів країни. Бачимо, що навчальний заклад дуже динамічно розвивається і наша ідея, яку ми втілюємо впродовж двох останніх років – це створення мережі центрів колективного користування обладнання в університетах країни. Для сучасного вишу таке обладнання надзвичайно дороге, і в Україні є величезна проблема зношеності наукового обладнання, яке зовсім не відповідає потребам сучасних досліджень. Ми обираємо кращі університети в певній сфері та розміщуємо там лабораторії, які потім стають центрами для проведення досліджень. Саме на території цього університету є унікальна в Україні лабораторія екологічного землеробства та природокористування. На її створення торік з державного бюджету було виділено 3,5 мільйони гривень. Ще пів мільйона додав сам університет. Цьогоріч, для утримання цього центру і його роботи, виділено ще 2 мільйони гривень. Важливо, що університет додав ще інші лабораторії, які також функціонують і були придбані за кошти міжнародних донорів в межах програми “Еразмус +”, – зазначила Лілія Гриневич.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: