Концерт і гостинці від СОЦСК для онкохворих дітей + ФОТО

Донорство | 14:00, 21.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Відділення гематології і онкології обласної дитячої клінічної лікарні важко назвати радісним місцем. Тут діти в середньому близько року проходять важке та болісне лікування, не залишаючи стін відділення, а потім ще довгий час знаходяться вдома, приїжджаючи до лікарні для обстежень та курсів лікування.

Вони часто погано себе почувають, не можуть вийти на вулицю, зустрітися з однолітками, відвідувати масові заходи.

Але напередодні Нового року їм, як і звичайним дітям, так хочеться веселощів, розваг і подарунків!

Тому Сумський обласний центр служби крові організував у відділенні гематології та онкології справжній концерт, у якому взяли участь вихованці обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Маленькі пацієнти отримали від СОЦСК солодкі подарунки, а від вихованців центру позашкільної освіти – власноруч зроблені листівки та створену школярами книжечку про Суми.

– Ми тісно співпрацюємо з центром служби крові, адже онкохворі діти під час лікування потребують багаточисельних переливань крові, – говорить голова громадської організації «Батьки онкохворих дітей» Оксана Смольнікова. – Цього року ми вирішили зробити подарунки нашим донорам, щоб подякувати їм за допомогу і підтримку.

Діти протягом місяця працювали з психологом на заняттях з арт-терапії, також їм допомагали волонтери-школярі з 21-ї школи Сум. Ми виготовили чудові малюнки з побажаннями, зробили з них та фотографій їх авторів колаж і урочисто відкрили його у Сумському обласному центрі служби крові, щоб нашу творчість і добрі побажання бачили донори.

Там були присутні ті з юних художників, які за своїм станом здоров’я можуть залишати межі відділення. Але ж є й такі діти, які не могли бути присутніми на цьому святі. Ось сьогодні ми і передаємо їм вітання зі святом, подарунки і підтримку від донорів і співробітників СОЦСК.

Зараз у відділенні перебувають на лікуванні 33 дитини у супроводі рідних – здебільшого, мам. Вік пацієнтів – від 9 місяців до 16 років. Але майстерно побудована програма всім сподобалась і викликала багато гарних емоцій – а це дуже важливо для одужання.

Тих, хто не міг прийти до рекреаційної зони, щоб подивитися на виступи юних артистів, відвідали прямо в палатах, щоб вручити подарунки.

Коли у відділенні починаються свята, яких з нетерпінням чекають діти, тоді і лікувати легше, – каже завідуюча відділенням гематології і онкології Ліана Нікітенко. – З центром служби крові у нас дуже довгі теплі стосунки, ми пишаємося тим, що у нас в області є такий центр. У будь-який момент, якщо нам терміново потрібні компоненти крові, ми можемо замовити і одержати їх, незалежно від того, будній день чи святковий. І особливо ми вдячні нашому центру крові за інфекційну безпеку. Скрізь звучить на всеукраїнському рівні, що ризик зараження таких хворих, як у нас, дуже великий. Але протягом останніх трьох років у нас не було ні одного такого випадку завдяки тим високим вимогам до безпеки препаратів крові, які впроваджені у СОЦСК.

Коли працівники СОЦСК прийшли у палату до 6-річного Анатолія, він не лише прочитав їм чудового вірша про Святого Миколая, а й поділився найбільшою, найзаповітнішою мрією: щоб ніхто ніколи не хворів.

Напевне, про це мріє не лише маленький Толя, а й всі пацієнти відділення. Але поки що лікарі ведуть постійну боротьбу з хворобою за дитячі життя. І виграти її неможливо без донорів крові.

– Ми пишаємося тим, що маємо на Сумщині велику і дружню родину донорів, яку цінують і поважають не лише в нашій області, а й у всій Україні – розповідає заступник директора СОЦСК з маркетингу Олена Геренко. – Наші донори постійно відчувають свою відповідальність перед тими, кому необхідна допомога й підтримка. Вони – справжній скарб нашого краю, патріоти і рятівники. У цьому відділенні ми бачимо, чиє життя залежить від доброї волі донорів і високих стандартів роботи СОЦСК – тут лежать маленькі діти, які над усе хочуть одужати і жити без болю і лікувальних процедур. Донори роблять це одужання можливим – і за це їм низький уклін від всіх нас. Користуючись нагодою, хочу привітати всіх жителів області і особливо наших донорів з Новим Роком і Різдвом Христовим і побажати, перш за все, здоров’я, добра і здійснення всіх мрій.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: