Конотопців шокували квитанціями від «Сумигазу»

Суспільство | 13:17, 3.04.2016
 Поділитися

Поділитися в

Взявши до рук квитанції за лютий, споживачі газу, у помешканнях яких не встановлені лічильники, отримали справжній шок. Мало того, що норми споживання збільшились удвічі, так у квитанціях була зазначена ще й чимала сума боргу – близько 100грн для тих, хто користується лише газовими плитами і до 600грн для власників газових водонагрівачів.

Як повідомляє ФонтанНьюз з посиланням на фахівця зі зв’язків з громадськістю ПАТ «Сумигаз» Анастасію Шимаріну, правовою підставою для перерахунку вартості газу за період з травня 2015 по лютий 2016 для абонентів, які не використовують лічильники, стала Ухвала Вищого адміністративного суду від 28 січня. Цим документом скасовується постанова Кабміну від 29 квітня 2015 року.

Нагадаємо, що торік, піднявши тарифи на газ у декілька разів, уряд удвічі скоротив норми споживання: з 6 кубів до 3 користувачам газових плит, і з 18 до 9 кубів власникам газових колонок. Згодом знайшлися споживачі (підозрюють, що за ними стоять представники газопостачальників), які цю постанову оскаржили в суді. І підставою для оскарження стали не самі норми, а те, що уряд прийняв постанову з порушенням процедури. Відтак суд отримав підстави для скасування постанови, а споживачам провели перерахунок фактично спожитого газу за період з квітня 2015 по січень 2016 року. Так у березневих платіжках за спожитий газ з’явилася графа «перерахунок по нормах», в якій вказана 1/10 платежу. Тобто аналогічну суму доведеться виплачувати не лише у березні, а й протягом наступних 9 місяців.

Газопостачальник позиціонує це як жест милосердя – десятимісячна заборгованість не виставляється одномоментно, а автоматично розподілена рівними частинами на березень-грудень 2016.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: