Суддя відмовив мешканцям конотопського гуртожитку у відстоюванні їхнього права на прописку

Суспільство | 17:37, 14.12.2016
 Поділитися

Поділитися в

З 2014 року тривають поневіряння мешканців колишнього КЕМЗівського гуртожитку по вул.Братів Лузанів,49, які понад п’ять років оскаржують у судах незаконну приватизацію і протистоять спробам залишити їх безхатченками.

Безлад у документації дошкуляє їм уже понад десять років. Відколи у 2002р.після незаконної приватизації новий власник оголосив ордери та інші документи недійсними, вони втратили можливість прописувати дітей за адресою проживання. Особливо гостро постало питання у 2013р, бо старшокласники не могли без прописки отримати паспорт і допуск до ЗНО. Тоді батькам довелося просити родичів, аби ті зареєстрували підлітків у своїх помешканнях.

А нещодавно мешканцям сповістили: гуртожиток таки перейшов у власність міста, але своє право на прописку їм доведеться відстоювати у суді. «Нам сказали, що треба привести у суд свідків-сусідів, які підтвердять що ми більше 5 років проживаємо у своїй кімнаті та пред’явити квитанції за комуналку за останні 7-8 років, розповідає  один із мешканців. – А ще доведеться сплатити 270 грн судового збору  і вартість позовної заяви – 500 грн». Але найбільше, зізнається співрозмовник,  їх бентежить навіть не втрата 800 грн із сімейного гаманця, а те, чи не виявиться цей суд черговою профанацією.

Наразі будівля знаходиться на балансі КРЕП «Центральне» і призначений комендант займається вирішенням проблемних питань.  Щоправда, остаточно позбутися претензій колишнього власника поки що не вдалося – ТОВ «Паритет-капітал» не віддає ключі від окремих кімнат, тож юридична тяганина триває. На запитання, чому мешканцям доведеться відстоювати свою прописку у судовому порядку, начальник відділу коммунального майна Конотопської міськради Інна Білоус пояснила, що юристи і фахівці управління ЖКГ і ЦНАПу вивчили усі можливі варіанти,і зійшлися на тому, що іншого законного шляху не має. По-перше, протягом останніх десяти років адміністрація заводу заселила чималу кількість людей без необхідних документів і  без договорів. Відтак судове рішення буде достатньою підставою для врегулювання даної проблеми. Тих, у кого документи в порядку, суд не має лякати – навряд чи для них буде проблематичним підтвердити своє проживання. По-друге, штампи, виставлені за радянських часів вказують лише загальну адресу – Бр.Радченко,49. І це викликає певний колапс, адже окрема особа має право на приватизацію конкретної кімнати, а не гуртожитку в цілому. Якщо вже на те пішло, жильців можна було б прописати через ЦНАП і без суду, але реєстрація буде датована 2016-17 роком, і, згідно чинного законодавства, їх право на приватизацію відтермінується на 5 років. Натомість у відділі коммайна повідомили, що на грудневу сесію міськради виноситься проект рішення про надання дозволу на приватизацію житлових кімнат у цьому гуртожитку. Відтак, підтвердивши свою прописку,  вже у наступному році мешканці зможуть приватизувати свої помешкання, тим самим поставивши крапку у багаторічній тяганині.

PS: уже в процесі написання статті несподівано з’ясувалося, що за кровні 800 грн замість прописки люди отримали чергового облизня. До редакції зателефонував один із мешканців гуртожитку і розповів, що позови перших  15 мешканців потрапили на розгляд судді на прізвище Гетьман, який вирішив припинити справу через відсутність дозволу адміністрації заводу.  Що тепер робити позивачам: подавати апеляцію у вищі інстанції чи намагатися змінити суддю? І чому суд, який обіцяв бути простою формальністю, перетворився на чергове випробування нервів і гаманця? – наразі ці питання лишаються без відповіді…

Джерело – fontannews.com.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: