Конотопський госпітальний округ не з’явиться, доки обласні чиновники не зроблять роботу над помилками

Суспільство | 09:45, 15.02.2017
 Поділитися

Поділитися в

Анонсована медична реформа пов’язана зі створенням у Сумській області 6 госпітальних округів відкоадається на невизначений термін.  Адже проект, запропонований обласними чиновниками Міністерство охорони здоров’я повернуло на доопрацювання.  Про це повідомляється у репортажі UA:СУМИ.

Як йдеться у відео, заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк причиною назвав невідповідність методиці, прописаній в постанові Кабміну 932, а саме недостатню кількість населення в Роменському та Глухівському округах. Там йдеться про мінімум 120 тисяч населення на один округ, тоді як у Глухівському є 84 тис., а в Роменському – 117 тис.

Крім цієї норми, в постанові зазначено, що округ в окрузі має бути багатопрофільна лікарня та відстань до неї із найвіддаленішої точки не більша за 60 хвилин їзди. Але як зазначають експерти медичної галузі – ці вимоги мають суб’єктивний характер і алгоритм оцінки потенційних госпітальних округів не зафіксований у офіційних документах.

Нагадаємо, попередньо на Сумщині  передбачається  утворення шести госпітальних округів: Сумський округ із центром в Сумах увібрав в себе лікарні з Лебединського, Краснопільського та Білопільського районів. У Конотопському із центром у Конотопі мали обслуговувати мешканців Конотопського, Буринського та Кролевецького районів. За Охтирським із центром в Охтирці закріпили Охтирський, Великописарівський та Тростянецький райони. Ямпільський, Середино-Будський та Шосткинський утворили Шосткинський госпітальний округ із центром у Шостці. Роменський округ складався з Недригайлівського, Липоводолинського та Роменського з центром у Ромнах. Глухівський округ із центром у Глухові утворили з Глухівського та Путивльського районів.

Ведуться розмови, що насправді Сумщина потребує 4 таких округи. Але профільні чиновники області від коментарів на цю тему поки-що утримуються.  То ж, що зміниться після роботи над помилками у структурі  майбутнього Конотопського госпітального округу та, коли він почне надавати реальні медичні послуги  – на разі під знаком питання.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: