Конотопські студенти можуть поборотися за збереження стипендій

Суспільство | 16:45, 7.09.2016
 Поділитися

Поділитися в

Міністерство фінансів України в серпні цього року запропонувало скасувати стипендії студентам.

Міністерство освіти і науки вже готує механізми новацій, запропонованих Мінфіном.

За словами першого заступника міністра освіти і науки Володимира Ковтунця, до січня 2017 року має запрацювати «більш раціональна система виплати стипендій».

У перший день роботи сервісу електронних петицій в Кабінеті міністрів з’явилася петиція щодо недопущення відміни стипендії студентам.

«Відповідно до Закону України« Про вищу освіту »(ст. 62) академічні стипендії виплачуються не менше, ніж  двом третинам студентів кожного курсу за кожною спеціальністю, без урахування осіб, які отримують соціальні стипендії. Розмір стипендіального фонду вузу повинен забезпечувати виплату академічних стипендій не менше, ніж двом третинам і не більше 75 % студентів денної форми навчання, які навчаються за рахунок державного бюджету, без урахування осіб, які отримують соціальні стипендії. Розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти не може бути меншим, ніж розмір прожиткового мінімуму в розрахунку на одну людину в місяць. Розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів ступеня молодшого бакалавра не може бути меншим, ніж дві третини розміру прожиткового мінімуму в розрахунку на одну людину в місяць (966 грн.) », – повідомляє автор петиції Михайло Ромась, голова ГО« Важливий кожен».

«У зв’язку з цим вимагаємо від уряду України зупинити антисоціальні та протизаконні дії Міністерства фінансів України та Міністерства освіти і науки України! Забезпечити виконання Закону України «Про вищу освіту» та провести підвищення стипендії », – наголошується в петиції.

Підписати петицію можна за посиланням http://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/165

Нагадаємо, в понеділок, 29 серпня, був запущений сервіс електронних петицій на сайті уряду. Для розгляду електронна петиція до уряду повинна набрати 25 000 підписів за 90 днів.

Більш детальну інформацію, а також безкоштовну консультацію юриста студенти та їхні батьки можуть отримати за наявності соціальної карти.

comments powered by HyperComments