Конотопські поліцейські беруть участь в операції «Мак»

Суспільство | 13:41, 6.06.2017
 Поділитися

Поділитися в

З 25 травня до 28 вересня на Конотопщині проводяться оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак», мета яких – попереджувати і виявляти незаконні посіви нарковмісних рослин маку та конопель.

Згідно чинного законодавства право вирощувати нарковмісні рослини мають тільки юридичні особи для промислових потреб, які проходять відповідну процедуру, після чого отримують спеціальні дозволи різних інстанцій.

А тому щоб не стати на злочинний шлях, правоохоронці нагадують громадянам, що за незаконне вирощування нарковмісних рослин вони можуть бути притягнені до адміністративної та кримінальної відповідальності.

На громадян, які здійснюють посів чи вирощування снодійного маку у кількості до ста рослин або конопель у кількості до десяти рослин, може бути накладений штраф у розмірі від 306 до 1700 гривень з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин.

У випадку виявлення посівів від 100 і більше рослин маку чи від 10 і більше рослин конопель, згідно чинного законодавства правопорушникові загрожує кримінальна відповідальність за ст. 310 Кримінального кодексу України. У залежності від обсягів незаконно вирощуваної рослини винуватців можуть покарати штрафом в розмірі до 8500 гривень або позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: