КОНОТОПСЬКІ ДОНОРИ ПОСПІШАЮТЬ НА ДОПОМОГУ!

Суспільство | 10:40, 12.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

Щомісяця у Конотопі здійснюється близько 400 донацій

Людську кров, її компоненти нічим не можна замінити, вони унікальні за своїм складом. Тому життя постраждалих від аварій, катастроф, нещасних випадків, поранених воїнів, породіль і їх малюків після важких пологів, онкохворих та багатьох інших категорій пацієнтів медичних закладів напряму залежить від донорів.

Донорська кров – це шанс на одужання, або й на саме життя, а тому дуже важливо, щоб знайшлися люди, готові нею поділитися.

14 червня відзначається Всесвітній день донора крові – свято людей, які дарують життя.  І дуже приємно, що серед них є й чимало мешканців Конотопу та ближніх районів.

У сфері заготівлі крові Сумська область суттєво відрізняється від інших регіонів України. У той час, як більшість обласних станцій переливання крові з-за недостатнього фінансування ледве продовжують своє існування, не маючи змоги забезпечувати навіть потреби місцевих  лікувально-профілактичних закладів якісними компонентами крові, Сумський обласний центр служби крові щодня приймає до 350 донорів і розвиває донорський рух не лише в Сумах, а і в області.  Для того, щоб донорами компонентів крові могли стати навіть жителі віддалених районів, СОЦСК відкриває філіали у містах обласного значення. Це дає змогу не лише заготовляти більше компонентів крові, але й обстежувати населення районів на найсучаснішій апаратурі, виявляючи небезпечні захворювання, про які люди навіть не здогадувалися. В кінці 2017 року відділення СОЦСК відкрилося і в Конотопі.

КОМПОНЕНТИ КРОВІ ЗДАЮТЬ НЕ ЛИШЕ КОНОТОПЧАНИ

Як сприйняли свої нові можливості конотопчани, з якою потужністю зараз працює заклад і як потрібно готуватися до донації – запитуємо у завідуючої Конотопським відділенням заготівлі крові та її компонентів ВІРИ МИХАЙЛЕНКО:

  • З самого початку донорів у нас було досить багато – адже вони були зацікавлені в можливості здавати кров у безпечних комфортних умовах. Буквально з першого дня роботи відділення тут був аншлаг. Перші відвідувачі розповідали про наше відділення рідним, знайомим, колегам, багато з них стали постійними донорами. Зараз у нас щомісяця здійснюється близько 400 донацій, за день ми можемо прийняти до 30 донорів.  Вже є навіть «свої» Почесні донори – один чоловік, якому 36 років, вже отримав посвідчення, на іншого ми саме готуємо документи.  Завдяки відкриттю нашого відділення  вони змогли здати необхідну кількість компонентів крові і отримати звання набагато швидше.

Здають компоненти крові в нашому відділенні не лише конотопчани, а й жителі населених пунктів району, з якими є гарне транспортне сполучення – електричка або часті маршрутки. А ще приїжджають донори з Кролевця і Кролевецього району і навіть з інших областей – хтось провідує рідних, хтось приїхав сюди як переселенець…

  ШЛЯХ ДОНОРА – ЯК ВСЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ

  • Як проходить здача компонентів крові у Конотопському відділенні СОЦСК?
  • Перед донацією донор готується – щонайменше дві доби не можна вживати алкоголь, добу – жирну їжу: смажене, копчене, жирне м’ясо, молокопродукти, яйця, олію, горіхи, насіння. Можна їсти каші і супи на воді, сирі, тушковані або печені овочі, нежирне відварне м’ясо та рибу. І обов’язково пити побільше рідини – тільки не газовану воду, а звичайну, а також компоти, морси, чай, соки тощо.

 

Підготувавшись таким чином, донор приходить до нас на проспект Червоної Калини, 11, маючи при собі паспорт та ідентифікаційний код.

Його дані заносяться в електронну базу СОЦСК, виконується клінічний аналіз крові. Потім з результатами аналізу донор іде до лікаря, який з’ясовує його стан здоров’я і  направляє його на здачу компонентів крові. Апарат автоматичного плазмаферезу розділяє цільну кров на плазму і клітини крові – еритроцити, лейкоцити, тромбоцити… Плазма збирається у спеціальному контейнері, а клітини крові повертаються назад в організм, тому плазмаферез є набагато легшою для організму процедурою, ніж здача цільної крові, його часто використовують в лікувальних цілях або для омолодження організму.

Всі розхідні матеріали – одноразові і розпаковуються у присутності донора. Одночасно з забором плазми у донора беруться аналізи на ВІЛ-інфекцію, гепатити, а також біохімічні показники. Ці аналізи виконуються в Сумах, у лабораторному комплексі СОЦСК. Якщо донору потрібні їх результати – він може отримати їх у нашому відділенні вже через 2-3 дні, це дуже зручно, тому досить багато донорів користуються цією послугою – особливо з врахуванням високої якості дослідження.

Після процедури  донор отримує грошову компенсацію за здану плазму, та передбачені законом кошти на обід.

  

ДОНАЦІЯ – ЦЕ ДОПОМОГА ЛЮДЯМ І КОРИСТЬ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

  • Що є найкращою мотивацією до донорства в Конотопі?
  • Приваблює донорів у першу чергу досконале технічне оснащення і умови, які для них створені у відділенні. У нас встановлені апарати автоматичного плазмаферезу «Haemonetics PCS-2» для заготівлі плазми крові,  а також гематологічний аналізатор Sysmex XP-300, на якому за 1 хвилину виконується високоточний аналіз крові за 20-ма показниками. Таке ж сучасне високотехнологічне обладнання, як і в Сумах. Гарантує безпеку донорів та реципієнтів і, звичайно, точність аналізів.

Особлива мотивація для донорів – відчуття. Що ти рятуєш чиєсь життя!  Значення має і фінансова підтримка донорів, адже у СОЦСК і його відділеннях донори отримують збільшену грошову компенсацію. А ще велике значення має можливість постійно контролювати стан свого здоров’я – адже донори щоразу здають аналізи, які виконуються на сучасному високоточному обладнанні, одержують консультацію лікаря – для них це безкоштовно.

  • Наскільки корисне донорство?
  • Донорство приносить величезну користь всьому організму, який завжди потребує оновлення крові і її компонентів. Особливо актуально це для чоловіків – адже у жінок невелика кількість крові оновлюється щомісяця. Доки кров ганяється по колу, в ній збільшується кількість старих і слабких клітин. Коли у донорів беруть 650 мл плазми, повне відновлення складу крові відбувається протягом 3-4 днів. Але за ці дні організм отримує дуже велику користь. Вмикаються системи, що  виробляють кров’яні клітини, лейкоцити, кров очищується і оновлюється, організм омолоджується.

Здача плазми або крові – це профілактика хвороб серця і судин, імунної системи, порушень травлення, роботи печінки і підшлункової залози. Це як курс прийому хороших БАДів – тільки безкоштовно. Більше того, при донорстві організм проходить своєрідне тренування на випадок можливої ​​кровотечі. У критичній ситуації при великій втраті крові у донора більше шансів вижити, ніж у людини, яка не здавала кров.

Ще один плюс здачі крові – законні оплачувані вихідні. День кроводачі і ще один – у вигляді відгулу.

Шановні донори! Ви – особливі люди. Герої, що живуть серед нас.

Хочу привітати  зі святом і побажати здоров’я, щастя,  миру і злагоди. Нехай те добро, яке ви робите для інших, повертається вам сторицею!

Донор – це той, хто дарує… Надію, кров, життя.

Конотопчани! Приєднуйтесь до порятунку людських життів

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: