Конотопщина долучиться до Дня біорізноманіття

Природа, Суспільство | 12:15, 19.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

Тема цьогорічного дня біорізноманіття – «Наше біорізноманіття, наша їжа, наше здоров’я». Головне його завдання – привернути увагу до питань збереження біорізноманіття, як основи підтримки життя і засобів для існування людей.

Про це повідомляє Конотопська РДА.

«Потрібно, щоб кожен із нас, чиїм домом стала наша планета, не тільки 22 травня, а щодня своїми діями та вчинками дбати про відновлення біорізноманіття та усвідомлювати відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та наступних поколінь, не допустити зміни екологічного балансу на планеті, що загрожує серйозними і незворотними наслідками», – звернулася начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ Людмила ЗЕРНИЧЕНКО.

Відповідно до Конвенції Міжнародний день біорізноманіття відзначається щороку 22 травня. В Україні прийнята та реалізується загальнодержавна програма збереження біорізноманіття на 2007-2025 рр.

Конвенція про біорізноманіття – міжнародна угода щодо збереження біологічного різноманіття, сталого використання його компонентів та рівного розподілу вигод від використання генетичних ресурсів з метою збереження здоров’я населення Землі.

Конвенція розроблена та прийнята для відповіді на всі загрози біорізноманіттю та екосистемним послугам, включаючи загрози від зміни клімату, шляхом наукових досліджень, розробленням інструментів стимулів та процесів, передачі технологій та практик та повного та активного залучення відповідних зацікавлених сторін, включаючи місцеві спільноти, молодь, НУО, жінок та бізнес.

Проблеми, на яких зосереджується Конвенція, сьогодні надзвичайно актуальні, адже за інформацією Міністерства екології та природних ресурсів України за останні 100 років більш ніж 90% сортів рослин зникли з полів фермерів. Породи багатьох домашніх тварин втрачено, на території 17 головних у світі рибальських угідь здійснюється рибальство на межі сталих лімітів.

Різноманіття місцевих систем виробництва продуктів харчування знаходиться під загрозою, у тому числі тих, що пов’язані з корінними, традиційними та місцевими знаннями.

В області існує значна частина проблем, які потребують уваги з метою зменшення рівня захворюваності населення. За рахунок порушень норм внесення агрохімікатів та мінеральних добрив при вирощуванні рослинницької продукції наднормові залишки цих речовин реєструються при лабораторних дослідженнях не тільки у харчових продуктах, але й у питній воді громадських шахтових колодязів.

За даними ДУ «Сумський лабораторний центр МОЗ України» кожен третій колодязь має бактеріологічне забруднення, кожен другий забруднений нітратами.

За рахунок порушень розмірів санітарно-захисних зон джерел централізованого водопостачання, незадовільного утримання водогінних мереж, недостатнього відомчого лабораторного контролю за останні п’ять років простежується тенденція до погіршення бактеріологічної якості питної води із джерел цієї категорії.

У більшості населених пунктів, через які протікають малі та великі річки, на законодавчому рівні не визначені водоохоронні зони, здебільшого вони розорані та використовуються не за призначенням. Не вирішуються питання розробки схем збору та утилізації твердих побутових відходів.

Добре відомо, що стан навколишнього природного середовища, якості харчових продуктів безпосередньо впливає на стан здоров’я людини.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: