Конотопець допоміг товаришу приховати вбивство

Кримінал | 13:02, 16.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Кожен з нас розраховує, що друзі і близькі допоможуть у важкій ситуації. Але бувають події, в які їх краще не втягувати, адже це в будь-якому випадку закінчиться погано.

Конотопчанин Євген (імена змінені) вже зробив у своєму житті серйозну помилку, пристрасть до ін’єкційних наркотиків. В результаті він отримав не тільки умовну судимість, яка ще не погашена, а й важке захворювання. Проте він спробував стати на шлях виправлення – вступив на заочне навчання і знайшов роботу на будівництві, хоча і неофіційно, матеріально і фізично допомагав своїм літнім батькам, зустрічався з дівчиною. Здавалося б, все стало налагоджуватися. Але одного вечора йому подзвонив Артем.

З Артемом Євген був знайомий багато років, свого часу вони разом їздили на заробітки за кордон, та й зараз час від часу зустрічалися і спілкувалися. Тому нічого дивного в тому, що Артем подзвонив і попросив прийти, не було. Але Євген був зайнятий і не прийшов. Наступного вечора Артем почав дзвонити знову. Він дзвонив раз по раз з невеликими проміжками, з’ясовуючи, де знаходиться Євген і коли він зможе зайти до нього. В результаті той, будучи неподалік від району, де жив Артем, все-таки приїхав.

При вході в житло, яке винаймав товариш, Євген побачив чоловіка, що лежав обличчям вниз, але подумав, що той спить. Артем попросив допомогти віднести чоловіка в автомобіль, нібито щоб той прийшов до тями. Але, піднімаючи невідомого, Євген зрозумів, що той мертвий. Він запитав у Артема, що трапилося – і той пояснив, що між ними сталася бійка через погляди на політику, він вдарив Сергія, і той помер. Так Євген дізнався, що вбитого звали Сергієм і що Артем покликав його, щоб допомогти позбавитися від трупа.

Артем вимагав нести тіло в автомобіль, був в агресивному стані, не схожому на його звичайну поведінку, і Євген почав його боятися. До того ж він був у шоковому стані і насилу розумів, що ж робити – як він пояснив, ніколи не доводилося мати справу з мерцями. Він уже тримав тіло попереду під руки, а Артем – за ноги, тому і вирішив, що найпростіший спосіб покінчити з цією місією – підкоритися Артему і допомогти донести тіло до автомобіля. Разом вони заштовхали труп на заднє сидіння. І тут Артем зажадав, щоб Євген взяв в будинку лопату і сідав з ним в машину, щоб допомогти закопати труп. Але тут вже Євген навідріз відмовився – і, користуючись тим, що вони були вже на вулиці, а не в обмеженому просторі, швидко пішов. Слідом йому Артем кричав, щоб він нічого нікому не розповідав.

Євген ніяк не міг відійти від стресу і вирішити, що ж йому робити, тому розповів про все своїй дівчині. Через деякий час його викликали в поліцію, почали питати про тіло, і він розповів про все, що трапилося і написав заяву про злочин. Він щиро каявся в тому, що мимоволі став пособником вбивці. Проте в його відношенні відкрили кримінальне провадження, і він постав перед судом за звинуваченням по ч.1 ст.391 КК України (приховування тяжкого злочину). Євген повністю визнав свою провину, детально пояснив, як все відбувалося, надав докази того, що він і його батьки серйозно хворі і що він став на шлях виправлення, адже за вчинення нового злочину в період випробувального терміну йому загрожувало ще й невідбуте покарання за попереднім вироком .

Суд вивчив докази, в тому числі роздруківку дзвінків на телефон Євгена, де дійсно були кілька дзвінків поспіль від Артема, а також протоколи огляду місця виявлення тіла. Євгенія визнали винним в інкримінованому йому злочині, але, з огляду на всі обставини, суд пом’якшив покарання і засудив до штрафу в сумі 5100 грн., Залишивши попереднє покарання з випробувальним терміном без змін.

Джерело Ваш Шанс

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: