Конотопчани, вимкнувши світло на годину, “посадили” 696 дерев + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

Місто Конотоп як учасник ініціативи Європейської Комісії, зі сталого енергетичного розвитку міст – Угоди Мерів, усвідомлюючи важливість питання збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів, приєдналося до всесвітньої кампанії «Година Землі 2018».

Про це повідомляє відділ економіки міської ради.

На підтримку акції в нашому місті було проведено ряд заходів, у тому числі заходів з комунікаційного плану проекту «Підвищення енергоефективності будівель освітніх закладів м.Конотоп», що реалізується у місті за грантової підтримки Європейського Союзу.

Напередодні «Години Землі», 22 березня, спеціалізована школа №2 долучилася до «Години Землі», провівши інтерактивний брейн-ринг «Smart House – Розумний дім!» для учнів шостих класів. До участі у заході долучилися управління економіки та відділ освіти міської ради, батьки та представники громадської організації «Міжрегіональний інститут розвитку громад».

Учасники шкільної енергокоманди «Гефіас», виступаючи у ролі експертів, поділилися своїм досвідом та за допомогою міні обладнання, продемонстрували як працюють справжні сонячні панелі. Під час досліду діти переконалися, що «зеленої» енергії, виробленої маленькою моделлю сонячної панелі, достатньо для повноцінної роботи однієї лампи чи зарядки мобільного телефону.

Кожна з трьох команд брейн-рингу працювала над формуванням практичних енергозберігаючих порад для різних типів будівель: від багатоповерхівки та приватного житлового будинку до шкільної будівлі. Усі рекомендації та поради обов’язково поповнять скарбничку інформаційного пункту з енергозбереження, що вже рік знаходиться у школі №2.

23 березня вихователі дошкільного навчального закладу №10 «Ялинка» організували для дітей квест-гру «Допоможемо матінці-природі!». Отримавши лист від матінки-природи, діти почали міркувати як їй допомогти: спочатку дізналися «що забруднює повітря та воду?», познайомилися з видами джерел енергії, а потім намалювали план дій.

У кожному закладі освіти були проведені тематичні виховні години. Під час занять учні показали гарні знання з основ енергозбереження, були активними та не байдужими до глобальних екологічних проблем.

Протягом тижня у бібліотеках міста діяли експозиції присвячені «Годині Землі», книжкові виставки «Природи дивосвіт». Працівники центральної міської бібліотеки провели для читачів екологічний бібліомікс «Планета наша – світ живий!». Усіх бажаючих було запрошено на перегляд тематичної літератури.

Бібліотекарі центральної дитячої бібліотеки завітали до учнів 3-х класів з цікавою акцією «Всі ми діти твої наша рідна Земля». Не залишили нікого байдужими цікаві конкурси й вікторини, загадки про навколишнє середовище, про воду, повітря, флору і фауну Землі. Учні не тільки корисно й весело провели час, але й розширили свій світогляд, розвинули кмітливість, навчилися пізнавати нове.

У цьому році Всесвітній фонд природи зробив акцент на збереженні біорізноманіття нашої планети. Тому, міський краєзнавчий музей не залишився осторонь цієї події та провів, у залі природи музею, для вихованців навчально-виховного комплексу «Казка» пізнавальну екскурсію-лекцію про флору та фауну нашого міста.

Енергосвідомі мешканці міста також приєдналися до глобальної події, – «Година Землі» та вимкнули о 20:30 світло та не важливі електроприлади.

За інформацією Конотопського району електромереж, який долучився до участі в акції здійснивши контрольні заміри споживання електроенергії у м.Конотоп, починаючи з 20.30 до 21.30 енергоспоживання по місту зменшилося майже на 1,15 МВт, що рівне зменшенню викидів СО2 на 1740 кг та еквівалентне посадженню 696 дерев!

Вже сьогодні, кожна людина має можливість змінити ставлення до природи на краще. Можна одноразово приєднатися до всесвітньої природоохоронної кампанії «Година Землі» та вимкнути світло лише на одну годину, або можна почати постійно заощаджувати такі необхідні енергетичні ресурси та не завдавати шкоди навколишньому світу.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: