Конотопчанам до уваги: скільки коштує винайняти житло у столиці поблизу вишів + інфографіка

 Поділитися

Поділитися в

Настав останній місяць літа, а це значить, що новоспечені студенти й досвідчені старшокурсники поступово приїжджають з усіх куточків України до столиці гризти граніт науки. Деякі воліють оселитися в гуртожитках. А для тих, хто у пошуках альтернативного житла – кімнати або квартири – аналітики OLX розповіли про варіанти оренди поруч з київськими університетами.

ВНЗ на червоній лінії метро

Київський національний університет імені Тараса Шевченка (КНУ)
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця (НМУ)
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова (НПУ)
Національний університет харчових технологій (НУХТ)
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені І.І. Сікорського» (КПІ)
Київський національний економічний університет (КНЕУ)
Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ)

Розміститися біля головних корпусів КНУ ім. Тараса Шевченка, Драгоманова та НУХТ можна, обравши житло на станції метро Університет.

Оренда квартири тут влетить вам у копійку, адже кампус розташований фактично у серці столиці. Але не варто впадати у відчай і з сумним поглядом забивати в пошук “квартира на Червоному хуторі”.

На сервісах оголошень є можливість відшукати скромну кімнату у 6-10 хвилинах ходи від 2 100 грн. Хоча бюджетні варіанти все ж є винятком з правила.

Скромні кімнати на Університеті здають за 3 200 грн. Однокімнатну квартиру можна знайти й за 9 000 грн. Хоча середня ціна у цьому районі вище – 12 000 грн.

Якщо ціни на житло біля КНУ кусаються або ви вступили до Політеху, можна оселитися на однойменній станції метро на тій же лінії.

Кімнату біля КПІ нескладно знайти за 3 000 грн. Найбільш бюджетна однокімнатна квартира, яку пропонують зараз на OLX у цьому районі – 6 500 грн.

А найпоширеніші ціни на однокімнатні квартири для кпішників пропонують за 8 000 – 9 000 грн. Такий варіант підійде і тим, хто вчиться у КНЕУ, або вирішив зв’язати свою долю з медициною.

Так від станції метро Політех до медичного університету ім. Богомольця потрібно буде прогулятися від сили хвилин 10-15, а до Київського національного економічного університету вам гарантований ранковий 25-хвилинний моціон.

А вже якщо і КПІ здається дорогим варіантом, доречною стане наступна станція біля КНЕУ. Кімнати на Шулявці здаються за привабливими цінами до 3 000 грн, однокімнатні квартири – від 5 500 грн. Є також великий вибір смарт-квартир вартістю біля 8 000 грн.

Найдешевша оренда буде у студентів КНТЕУ. Однокімнатна квартира за 3 500 грн стане приємним бонусом до вступу саме у цей ВНЗ. Ще приємнішою може виявитися вартість кімнати – 2 200 грн. Від університету, до речі, 14 хвилин пішки до станції метро Лісова.

ВНЗ на зеленій лінії метро

Київський національний університет культури і мистецтв (КНУКіМ)
Інститут міжнародних відносин київського національного університету імені Т. Г. Шевченка (КІМО)
Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого (КНУТКТ)
Київський університет імені Бориса Грінченка (КУБГ)

Раніше за всіх доведеться вставати “юним орлам”, які вступили до КНУКіМ. Адже університет розташувався в одному з найдорожчих районів – на Печерську.

Отже, щоб не розоритися, варто оселитися на зеленій гілці трохи далі від заповітної станції. Оптимальний варіант – орендувати житло на Дорогожичах або Лук’янівській.

Ціни там далеко не печерські. Оренда кімнати на Лук’янівці зменшить ваш бюджет на місяць десь на 3 000 грн, а однокімнатна квартира потягне на 7 000 – 11 000 грн.

На Дорогожичах ціни трохи нижче: кімнати можна знайти від 2 600 грн, а однокімнатні квартири десь за 5 000 – 7 000 грн. Також ці райони ідеально підходять для тих, хто вступив до КІМО – 30 хвилин і ви на парах.

Ще одним плюсом стане відстань до університету ім. І.К. Карпенко-Карого та університету ім. Б. Грінченка. 1-2 станції метро і ви на місці призначення.

ВНЗ на синій лінії метро

Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА)
Національний університет біоресурсів і природокористування (НУБіП)
Інститут біології і медицини київського національного університету імені Т. Г. Шевченка (ІБМ) та інші факультети КНУ

Студентам Могилянки добре жити на синій гілці, але ймовірність орендувати житло на Подолі невелика. Зняти однокімнатну квартиру на Контрактовій коштує в середньому близько 8 900 грн, у той час як пропозицій по кімнатах немає взагалі.

Якщо для навчання ви обрали НУБіП, або вступили до КНУ на географічний, біологічний, механіко-математичний або соціологічний факультети, підійде інша частина синьої гілки.

Найближчі станції біля навчального закладу – ВДНГ, Васильківська та Голосіївська, приблизно 20 хвилин пішки до кожної. Але варто врахувати, що якщо ви хочете орендувати кімнату, на ВДНГ їх зараз не здають.

На Васильківській такий варіант обійдеться приблизно у 2 500 грн. На Голосіївській так само – від 2 500 до 3 000 грн. Ціни на однокімнатні квартири наступні: ВДНГ – 9 500-12 000 грн, Васильківська, Голосіївська – 8 000-13 500 грн. Важливо пам’ятати, що у Голосіївському районі багато приватних будинків, тому на OLX вдосталь подібних пропозицій.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: