Конотопчан закликають повідомляти фіскальну службу, якщо у аптеці не видали чек

Суспільство | 11:00, 27.01.2019
 Поділитися

Поділитися в

З 1 січня 2019 року аптечні заклади, через які свою діяльність, пов’язану з реалізацією лікарських засобів та виробів медичного призначення, здійснюють (проводять) фізичні особи – підприємці платники єдиного податку (незалежно від обсягу доходу), зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій та видавати споживачам на підтвердження проведених розрахунків виключно фіскальні касові чеки.

Про це повідомляє прес-служба ГУ ДФС у Сумській області.

Незважаючи, що вищевказану норму запроваджено з 23 листопада 2018 року, фізичні особи-підприємці не поспішають реєструвати реєстратори розрахункових операцій (касові апарати), цим самим порушуючи як податкове законодавство, так і права споживачів.

Враховуючи численні звернення громадськості щодо актуальність запровадження фіскального контролю за вказаною сферою діяльності, Головне управління ДФС у Сумській області розпочинає проведення фактичних перевірок тих аптечних закладів, які з 01 січня 2019 несвоєчасно та/або незареєстрували в органах державної фіскальної служби касові апарати.

Звертаємо увагу, що відповідно до вимог Податкового кодексу України фактичні перевірки проводяться без попередження платників податків, під час яких вивчаються питання дотриманням норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платником податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Одночасно Головне управління ДФС у Сумській області наголошує, що лише розрахунковий документ встановленої форми надає можливість покупцям захистити свої права, зокрема довести придбання товару саме у конкретного суб’єкта господарювання та вимагати у разі придбання неякісної продукції її заміни або повернення коштів.

Тому закликаємо громадськість до здійснення спільного контролю за сферою реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення, при придбанні яких користуватись закріпленим на законодавчому рівні правом покупця вимагати фіскальний касовий чек. У разі ж відмови в його отриманні – повідомляти Головне управління ДФС у Сумській області для вжиття відповідних заходів реагування.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: