Конотоп перетнув епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ – відзавтра десятки класів закриють на карантин

Суспільство | 16:07, 5.12.2016
 Поділитися

Поділитися в

За інформацією обласного управління охорони здоров’я, Суми та Конотоп перетнули епідеміологічний поріг захворюваності на ГРВІ та грип. За останній тиждень до лікарень звернулось більше 8 тис.чол, 67%  з яких- діти.

Як повідомив “Голосу Конотопа” лікар-епідеміолог Конотопської ЦРЛ Олег Олексієнко в нашому місті епідпоріг перевищений на 16,2%. У зв’язку з цим по стуктурним підрозділам лікарень введені обмежувальні заходи, іншими словами – карантин.

За інформацією Конотопського міськрайонного відділу ДУ «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», випадки грипу в місті поки не реєструються.

Натомість за останній тиждень (з 25.11. по 01.12.2016 року) захворюваність на ГРВІ зросла на 32% в порівнянні з попереднім тижнем. За медичною допомогою за цей час звернулися 796 захворілих, 78, 4% з яких – діти та 42,3% – школярі.

Захворюваність серед школярів міста сягнула понад 20%, у зв’язку з чим наказами відділу освіти тимчасово призупинено заняття в навчальних закладах.

Першими на карантин пішли учні 4-Б класу ЗОШ №7 та учні 6-Б та 9-Б класів ЗОШ №2 (з 30.11 по 6.12.).

З 1 по 7 грудня призупинене навчання в Конотопській гімназії, а також у 2-А класі НВК « Казка» та 2-А класі НВК ЗОШ 1 ст. – ДНЗ.

Відзавтра і до 12 грудня повністю припиняється навчальний процес у СШ №3.

На цей же термін запроваджується карантин у 2-Б класі НВК «Казка» та в 3-Б класі НВК: ЗОШ 1 ст. ДНЗ,

а також  для учнів 6-А , 6-В, 7-А  та 8-А  СШ №12;

учнів 8-9 класів ЗОШ №14;

7-Б класу СШ №9;

3-Б, 4-А та 6-Б, 7 кл., 8-А, 8-Б, 9-А класів ЗОШ № 7;

1-Б, 2-х та 10-х класів, 7-А, 8-А класів ЗОШ №11;

6-А, 7-А, 7-Б., 9-А та 10 класів ЗОШ №5.

Враховуючи подальше зростання захворюваності на ГРВІ, медики радять дотримуватися профілактичних заходів.

Так, завідувач міськрайвідділу ДУ «Сумський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Світлана Єрмілова радить уникати скупчення людей та зменшити вірогідність контактів із хворими людьми; регулярно провітрювати та проводити вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів житлових і виробничих приміщень; часто мити руки з милом; дотримуватись правил кашльового етикету – під час кашлю, чхання прикривати ніс та рот серветкою; вживати більше овочів, фруктів, вітамінів.

При появі перших ознак захворювання викликати лікаря.

 

 

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: