Кому на Сумщині не треба звертатися за перепризначенням житлової субсидії

Субсидія | 13:29, 7.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

На кінець квітня цього року субсидію отримували 211,8 тисячі домогосподарств області. Без додаткового звернення субсидія буде перепризначена майже 130 тисячам домогосподарств. Тож іншим потрібно оновити Заяву про призначення субсидії та Декларацію про доходи і витрати, повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Дубровський.

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується: на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня; на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня.

Після закінчення строку отримання житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють призначення житлової субсидії на наступний строк для домогосподарств.

Таким чином майже 130 тис. домогосподарствам субсидія буде перепризначена без звернення громадян, решті потрібно буде оновити заяву про призначення субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії.

Повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї. Повторно з документами необхідно буде звернутися також сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на тих, хто фактично проживає в помешканні, та сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

За словами Михайла Дубровського, кількість домогосподарств, які отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, на відшкодування витрат для придбання твердого пічного побутового палива, скрапленого газу на 26.04.2019 становила 211,8 тисячі, з них субсидії вже призначено рішенням комісії 74,7 тисячі домогосподарствам.

Очільник департаменту звернув увагу що під час минулого опалювального сезону на виплату субсидій було витрачено 1 млрд 9 млн гривень.

Нагадаємо, готівкову субсидію буде призначено тим сім’ям, в яких станом на травень-червень не буде заборгованості за комунальні послуги. Пенсіонери отримуватимуть субсидію готівкою через Пенсійний фонд та Укрпошту, особи працездатного віку – через Ощадбанк.

Домогосподарства, у яких станом на травень-червень 2019 року буде заборгованість за житлово-комунальні послуги, будуть переведені на безготівкову монетизацію.

Джерело debaty.sumy

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: