Коли у Конотопі відкриють реставрований німецький бункер

Історія, Культура | 13:29, 23.08.2019
 Поділитися

Поділитися в

Відновлення німецького командного бункера та створення нової експозиції вже на фінальному етапі.

Німецький командний бункер, що розташований на території музею авіації був збудований в часи Другої світової війни німецькими військами поблизу вже зруйнованої споруди управління польотів, для забезпечення захисту свого командування під час авіаційних нальотів радянських військ. В ньому розміщувався резервний командний пункт з всіма притаманними йому приміщеннями: кімната командування, радіовузол, в кількості 2-х кімнат, резервна дизель генераторна, кімната відпочинку особового складу, та приміщення для збереження паперів. Бункер забезпечений індивідуальною вентиляцією та опаленням. Загалом в світі збереглися два бункера такого плану як у м. Конотоп – це «Бункер оборони Кенінгсберга під командуванням Ляша» та вищезгаданий бункер в м.Конотоп на території музею авіації.

Відновлення бункера дозволить відтворити цілісну картину історії, цієї унікальної для України фортифікаційної споруди.

Виставка будуватиметься за хронологічно – тематичним принципом, виходячи із заданих можливостей сьогоднішнього дня. Планується створення експозицій: «Довоєнної історії аеродрому та Конотопської повітряної школи»; «Оборона Конотопа в 1941 році та табори для військовополонених на території міста»; «Німецький командний пункт», «Німецький радіовузол», «Житлова кімната німецьких військових» та резервні приміщення.

Мешканці та гості міста 7 вересня 2019 року зможуть завітати на відкриття бункеру та створеної експозиції, присвяченої сторінкам військової історії Конотопа в часи Другої світової війни, людей, що перебували та навчались в Конотопській повітряній школі, створеної експозиції німецьких льотчиків, що за часів окупації перебували на території м. Конотоп.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: