КИРИЛІВКА-2021: головні тренди літа – медузи і басейни

 Поділитися

Поділитися в

Поява медуз в прибережній акваторії азовських курортів в останні роки стала практично стандартним явищем. Періодично ці морські істоти дають про себе знати і в Кирилівці, заважаючи відпочивальникам у повній мірі насолоджуватися теплим морем. В редакції медіа-проєкту Кирилівка.Укр розповіли, чи варто очікувати непрошених гостей цього літа, і які альтернативи морським купанням пропонують на базах відпочинку і в готелях на випадок їх появи, пише Мій Харків.

На багатьох туристичних форумах і сайтах, пов’язаних із відпочинком на Азовському морі, питання про наявність медуз стало одним із найпопулярніших. І це не дивно, адже часто Азов вибирають для сімейного відпочинку, і турботливим батькам хочеться, щоб діти змогли вдосталь накупатися, а не просиджувати на березі, не бажаючи увійти в воду. Не кажучи вже про те, що багатьом дорослим теж не до душі таке сусідство.

Періодично страждала від атак медуз і Кирилівка, хоча тут «плаваючі парасольки» з’являлися в менших кількостях, ніж, наприклад, в Бердянську і Приморську. І, хоча азовські медузи в більшості випадків цілком безпечні для людини, на бажанні скупатися і якості самого процесу їх присутність відображається.

Звідки в Азові взялися медузи?

Азовське море – не типова місце проживання для медуз, і все ж вони тут були завжди, потрапляючи з Чорного моря через Керченську протоку. Щоправда, їх кількість була невеликою, і зазвичай вони не підходили близько до берега. Але останнім часом ситуація змінилася з цілком об’єктивних причин.

Перш за все, збільшення чисельності медуз пов’язують з підвищенням солоності води в Азовському морі. Зараз показники солоності складають 14 ‰, хоча не так давно вони варіювалися в межах 10-11 ‰. До такого росту призвело зменшення стоку прісних вод з річок, які все більше використовуються в сільському господарстві для зрошення.

Крім того, в минулі роки сильні морози, що сковують Азов льодом, природним чином регулювали чисельність медуз: морські істоти просто масово гинули. Аномально теплі зими останніх років сприяли їх благополучній зимівлі, а завдяки швидкому прогріванню води мілкого Азовського моря прискорюється вегетативний період медуз. Таким чином, вони швидше розмножуються, і вже з початком літа їх поліпи потрапляють в прибережні води.

Також температура Азовського моря сприятлива для розвитку мікроорганізмів – фіто- і зоопланктону, яким харчуються медузи. Тобто для їх життя і розмноження складаються всі умови.

Чи варто чекати медуз в Кирилівці влітку 2021 роки?

Власники готелів і баз відпочинку в Кирилівці, натхнені інформацією від місцевих рибалок, сподіваються, що сезон 2021 на курорті пройде без медуз. Або, принаймні, їх буде не так багато.

 Я регулярно спілкуюся з місцевими рибалками, які промишляють в морі й у пошуках улову відходять від берега на досить великі відстані. Зараз вони говорять, що поліпів медуз у воді не видно. При цьому, зі зростанням солоності Азовського моря, збільшилася кількість хамси, оселедця та інших промислових видів риб, які харчуються зоопланктоном. Тобто їжі для медуз залишається менше, – розповідає керуючий базою відпочинку «Адмірал», розташованою в Кирилівці на Федотової косі, Денис Катюха.

Водночас експерти Інституту рибного господарства і екології моря повідомляють, що сильні морози взимку 2020 року призвели до часткового вимерзання медуз. І хоча кардинально це не змінило ситуацію, але передбачається, що в прийдешньому курортному сезоні медуз на Азовському морі буде трохи менше, і біля берегів вони з’являться пізніше.

А якщо все ж з’являться?

Приїхати на море і не купатися? Звичайно не цього хочуть відпочивальники. І всі, включно з кирилівськими готельєрами, це прекрасно розуміють. Тому все більше об’єктів на курорті в якості альтернативи купання в морі пропонують відпочинок біля басейну з можливістю спокійно поплавати на матраці або поплюскатися в «блакитних водах» штучної водойми.

Для відпочивальників з дітьми басейн – це справжній порятунок, якщо на морі з’явилися медузи, або піднялася хвиля, а дитину все ж тягне до води. Багато батьків відзначають, що басейни настільки захоплюють їх чад, що часом вони геть забувають про море.

Тому деякі бази відпочинку в Кирилівці на випадок «навали» медуз і просто для підвищення привабливості об’єкта встановлюють на території басейни. Іноді це не просто великий резервуар з водою, а цілий розважальний комплекс. Наприклад, на базі відпочинку «Адмірал» в сезоні 2021 року запускається плавальний басейн і водний ігровий комплекс з підігрівом води для дітей. Біля басейну оснащена зона відпочинку з шезлонгами і навісами і буде працювати бар. Навіть якщо море буде штормити або його заполонять медузи, дорослим і дітям нудьгувати не доведеться.

Таким чином, курортний бізнес поступово пристосовується до нових природних явищ, тому відпочивальникам можна сміливіше планувати свою відпустку.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: