ІВАН ОГРОХІН: Кардіологи світового рівня консультували конотопців у рамках реалізації соціальної програми «НАШ КРАЙ: здоров‘я мешканців Сумщини»

 Поділитися

Поділитися в

2 жовтня на базі Конотопської районної лікарні відбувся прийом фахівців Інституту серця МОЗ України. Візит лікарів світового масштабу проходив у рамках соціальної програми «Наш край: здоров’я мешканців Сумщини». Вже сім років цей проєкт успішно реалізується завдяки підтримці Благодійного фонду Андрія Деркача «Наше майбутнє». Провідні кардіологи, мамологи, ендокринологи та дитячі ортопеди проводять виїзні безкоштовні прийми у всіх куточках області.

В 2010 році мені зробили операцію по заміні мітрального клапану. З тих пір мені необхідно регулярно, кожні півроку, проходити медичне обстеження у фахівців. Я не обстежуюсь уже 3 роки, через фінансові, чи інші проблеми. А тут з’ясувалося, що класні столичні фахівці, тай ще і безкоштовно прийматимуть у Конотопі, – розповідає  житель Конотопського району Олександр Дем’яненко. Він з радістю скористався можливістю замість дороговартісної поїздки у Київ пройти обстеження у Конотопі.

Для Олександра Дем’яненка та багатьох інших жителів Конотопщини ця програма благодійного фонду – чи не єдина можливість отримати фахову і вчасну консультацію.

Він не стримував радісні емоції:

В мене – гарна звістка: мені повідомили, що моє серце в доброму стані. Я дуже задоволений, і не знаю як дякувати київським кардіологам та організаторам такого проекту.

Безкоштовний прийом київських фахівців у Конотопі відвідали близько 40 пацієнтів.

 Існує велика проблема по всій Україні – це серцево-судинні захворювання. Серед  причин смертності ця хвороба становить 67%, – розповідає кардіохірург і директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров. – І це не просто соціальна проблема нашої країни – це загроза національній безпеці! Щорічно ми втрачаємо близько 400 тисяч наших жителів саме з причини серцево-судинних захворювань.

Борис Тодуров вважає, що така важлива соціальна сфера як медицина була атакована з усіх сторін. Зараз йде зачистка української медицини під міжнародні корпорації, які дуже спішать заробити на наших пацієнтах. А люди, взагалі без розуміння того, як працює українська медицина, стають міністрами та керують нами. Тими, хто десятки років створював цю саму медицину.

У цей непростий час, коли все руйнувалося, небайдужі люди не залишилися осторонь проблем українців. Так, народний депутат Андрій Деркач запровадив соціальну благодійну програму «Наш край: Здоров’я мешканців Сумщини». У межах цієї програми мешканці Сумщини мають змогу проконсультуватися у всесвітньо відомих лікарів. Зокрема,  за сім років її реалізації в області прооперували тисячі жителів – і дітей з вадами серця, і дорослих з ішемічною хворобою серця.

Депутат Конотопської міської ради  Іван Огрохін впевнений, що влада сьогодні неспроможна вирішувати таке важливе питання, як охорона здоров’я. Прості люди залишилися наодинці з проблемами та хворобами. А чиновники від медицини витрачають обласний бюджет виключно туди, звідки можуть отримати свій відсоток. Змінити ситуацію та врятувати людей зможуть лише люди справи у владі,  команда справжніх господарників та професіоналів.

З фондом Андрія Деркача «Наше майбутнє» співпрацюють найкращі медичні заклади України. Спілкуючись з відвідувачами, ми бачимо, що ці програми дуже потрібні людям, адже в багатьох лікарнях, особливо в сільській місцевості, спеціалісти по цим напрямкам взагалі відсутні, а у людей немає коштів на поїздки до Сум чи Києва, – говорить Іван Огрохін.  – Ми повинні так перебудувати медицину, щоб люди повірили у справедливість. Українці потребують реального захисту здоров’я, а не формального підходу.

Мешканці північних районів Сумської області отримують фахові консультації столичних спеціалістів давно та систематично. Унікальна для України програма «Наш край: здоров’я мешканців Сумщини» успішно реалізується вже з 2016 року. За ці роки в рамках програми обстежено 25 000 мешканців області, – Зокрема, понад 5000 пацієнтів оглянули київські кардіологи Інституту серця, майже 5000 проконсультували мамологи інституту клінічної радіології Києва. Приблизно 12 000 діточок оглянули дитячі ортопеди Національної медичної академії імені П. Л. Шупика.

Звичайно, вирішити проблеми всіх людей одному, хай і такому потужному проекту, неможливо. Якби влада змогла вибудувати правильну взаємодію інвесторів та бюджету, створити обласні програми захисту людей, проблем стало би набагато менше.

Такі прийоми спеціалістів,  на кшталт  співпраці із Інститутом серця,  повинні проводитися не тільки за підтримки небайдужих людей, таких як народний депутат України Андрій Деркач. Це повинна робити і обласна, і місцева влада – цілеспрямовано та систематично. А реалізувати таку програму здатні справжні господарники, які оновлять місцеві ради після виборів 25 жовтня.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: