Інцидент священиків у Глухові: військовий капелан з Конотопа розповів свою версію того, як усе було

Суспільство | 09:05, 3.11.2016
 Поділитися

Поділитися в

Вчора мережу інтернет підірвала стаття глухівської журналістки Світлани Халимоменко про те, що ніби-то конотопський священик напав на священослужителя УПЦ Московського патріархату та, погрожуючи, виганяв його з території військової частини, розташованої у Глухові.

“На священника напал отец Степан из Конотопа от Киевского патриархата. Те, кто наблюдали это, такой агрессии у священника еще не видели! Он кричал, грозился, что не допустит глуховского отче до службы, чуть не выгонял с территории части, оскорблял и обзывал его! И это представитель церкви! Не важно, как она называется: если ты проповедуешь любовь и добро, сам должен быть этому примером. Но картинка утром в воинской части была совсем иная! Кроме страшной агрессии от конотопского священника не исходило ничего”.

Аби почути ще одну версію того, що сталося 1 листопада в Глухові, “Голос Конотопа” звернувся до військового капелана – отця Степана Кузя.

Те, що він поводив себе агресивно, конотопський священик заперечує. Отець Степан каже, що попередньо домовлявся з командуванням та владою Глухова, що приїде до бійців, аби поспілкуватися з ними, дати напутнє слово та почитати молитви.

“Ситуація почала нагнітатися вже звечора напередодні того дня, – розповідає капелан. – Мені телефонували і говорили, що хтось із Києва дав вказівку щодо того, що службу проводитимуть лише представники Московського патріархату. Я знав, що так буде. Того ранку я ні на кого не нападав. Лише підійшов до них і запитав, хто їх сюди запросив та попросив представитися. У відповідь почув: “Ми прийшли домовлятися” та “Я маленька людина – мене сюди прислали”. Разом з цими людьми були і міські депутати”.

За словами Степана Кузя, на правах військового капелана він узяв ініціативу проводити службу на себе, запропонувавши при цьому священикам Московського патріархату бути на ній присутніми, але стояти збоку.

“Я спілкуюся з представниками усіх конфесій, тими, які вболівають за Україну і дотримуються живої віри, – каже отець Степан. – І ніколи не несу негативу. Якщо говорити про передову, то там знаходяться українці різного віросповідання. І військовий капелан має приділити увагу всім бійцям, якої б віри вони не були”.

Те, що написала в соцмережах журналістка Світлана Халимомненко, отець Степан вважає політичним замовленням. “Люди знають мене і оцінюють не за словами, а за вчинками, – каже наостанок Степан Кузь. – А тому написаного я не боюсь. Більше того, я розмістив цю інформацію в себе на сторінці у Фейсбуці і поділився нею з друзями без жодних коментарів зі свого боку. Висновки люди зроблять самі”.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: