Гідроакумулятор — необхідність, а не примха

Суспільство | 11:45, 12.04.2018
 Поділитися

Поділитися в

Коли водопостачання здійснюється з перебоями, мешканці змушені самостійно шукати засоби для поліпшення свого побуту. Одне із рішень встановлення гідроакумулятора, що являє собою сталевий бак з мембраною, завдяки якому до житла подається гаряча або холодна вода.

Пристрій дозволяє підтримувати стабільний тиск у системі водопостачання і є одним з найважливіших її складових. Бак це лише додаток до насоса. Воду самостійно він не набирає.

Гідроакумуляторний бак не слід плутати з водонапірною баштою. Перший зберігає енергію, друга воду, не здійснюючи на неї ніякого тиску. Просто резервуар для зберігання. Не так з гідробаком. Він виконує декілька важливих функцій:

  • захист системи водопроводу від гідроудару (різкого перепаду тиску через несподівану зміну напору води);
  • зберігання запасу води в разі непередбаченого відключення водопостачання;
  • скорочення кількості включень/виключень насоса, що подає воду.

Для користувача найбільш значущими є 2 останні функції. У разі тимчасового припинення централізованого водопостачання запас бака дозволить не відчути незручностей через відсутність води. Однак слід мати на увазі, що наявність півтонного бака не забезпечує можливості користуватися всім об’ємом води. В залежності від реле тиску доступним може бути об’єм від 150 до 250 л.

Слід також пам’ятати, що за нерегулярного користування мембранним баком якість води, що в ньому зберігається, з часом стає гіршою. Обираючи бак, необхідно враховувати орієнтовні потреби у воді. Оскільки ціни на баки залежать від їхнього об’єму, то не варто переплачувати за півтонний резервуар, якщо у родині 2 людей. Для такої сім’ї буде достатньо 100-літрового гідробака.

Також слід пам’ятати, що в процесі закачування разом з водою у бак потрапляє повітря. З часом воно викликає повітряні пробки. Це зменшує корисний об’єм резервуара, тому час від часу повітря необхідно видаляти.

Вибір та купівля мембранного бака

За конструкцією розрізняють моделі 2 типів: вертикальні та горизонтальні. Головна їхня відмінність місце розташування ніпеля для спуску повітря (зверху або збоку). Наявні також установки для гарячої або холодної води. Перші випускаються у червоному, другі у синьому кольорі. Добре, що їх легко розрізняти, бо плутанина призведе до псування обладнання. Мембрана синіх не розрахована на високі температури.

Широкий вибір мембранних баків представлений за посиланням https://skvagina.com.ua/gidroakkumuljatory/ на сторінках інтернет-магазину «Скважина». Компанія співпрацює безпосередньо з виробниками, тому гарантує заводську якість та адекватну ціну товару.

Придбання гідроакумулятора в компанії Skvagina це доцільне вкладення коштів у забезпечення комфорту вашої родини.

Підписуйтесь на нас у Telegram

Реклама

comments powered by HyperComments