Газорозподільні компанії відтепер забов’язані встановлювати індивідуальні лічильники газу

Економіка | 16:00, 23.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Це одне з положень у законопроекті № 5722 «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», який 21 грудня прийняла Верховна Рада України.

Про це повідомляє Конотопська РДА.

Облдержадміністрація неодноразово зверталась до центральних органів влади з питань врегулювання проблеми із встановленням засобів обліку газу у багатоквартирних будинках, особливо після загострення ситуації цієї зими.

Закон передбачає, що загальнобудинковий лічильник можна встановити лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку, а якщо мешканці встановили індивідуальні лічильники за свій рахунок, то витрати їм мають компенсувати.

Крім того, прийнятий документ забороняє газовикам припиняти поставки газу в багатоквартирний будинок в разі ненадання співвласниками такого будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника. Зазначається, що газорозподільні компанії зобов’язані забезпечити встановлення саме індивідуальних лічильників газу, а не загальнобудинкових.

Закон також передбачає можливість самостійного встановлення індивідуальних лічильників газу побутовими споживачами з наступною компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за природний газ. Порядок такої компенсації буде встановлювати Кабмін.

Кошти на встановлення індивідуальних лічильників, кількість яких оцінюється на рівні близько 3 млн. грн., газорозподільні компанії повинні отримати з тарифу, тому для згладжування зростання тарифу термін встановлення індивідуальних лічильників газу продовжений з 1 січня 2018 до 1 січня 2021 року.

Водночас в ході голосування депутати внесли правку, що при встановленні індивідуального лічильника в 2018 році компенсація за нього має бути виділена протягом 12 місяців.

За закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» проголосували 325 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: