Фірму, яка займається утилізацією виявлених на Сумщині кінцівок, розшукали журналісти ТСН

Кримінал | 18:30, 19.04.2016
 Поділитися

Поділитися в

Як з’ясувала поліція – фрагменти людських тіл – це біоматеріал із місцевих лікарень. Його повинні були б утилізувати. “Всі ці бирки були з різних медустанов міста Суми, прочитати можна бірки чотирьох лікувальних установ, на п’яти інших погано читається, буде експертиза проводитися”, – розповідає керівник Білопільського відділення ГУНП Сумщини Юрій Безгулий.

У моргу однієї із сумських лікарень медсестра переконує, що оформлення післяопераційного матеріалу супроводжується суворою документацією. А працівники не мають жодного стосунку до утилізації.

Сумське обласне патолого-анатомічне бюро – саме сюди із більшості Сумських лікарень після операцій і доправляли біоматеріал. І саме звідси його мали спрямовувати на утилізацію. Заступник керівника установи переконує, що теж не має стосунку до захоронення. Тут матеріал лише фіксують, досліджують та зберігають. У патанатомії розповідають, що поки за утилізацію біоматеріалу відповідав місцевий підприємець – ніяких проблем не було. Але торік чи не всі лікарні міста змушені були переоформити договори. За документами – усе законно. Ліцензія фірми “Укрекогруп” – за підписом Міністра. Але в розділі “Вид господарської діяльності” чомусь указані лише збирання, перевезення та зберігання небезпечних матеріалів. І жодного слова про утилізацію біоматеріалу. На підставі чого медзаклади укладали угоди – пояснення приголомшує. “У листі від головного епідеміолога у нас було 10 фірм – ми направили всім офіційні листи – відповідь надійшла тільки з однієї фірми, яка має ліцензію. І ми з нею уклали договір”, – розповіла Тетяна Ткач, заступник головного лікаря 5-ї клінічної лікарні. За юридичною адресою фірми, з якою уклали угоду – тут знаходиться одноповерховий будинок у приватному секторі Борисполя на Київщині. Тут сауна і ще кілька офісів. Жоден – не працює.

Табличка – є. Навіть указаний контактний номер телефона. Але він – не відповідає. Сусіди по офісу розповідають – тут уже давно нікого не бачили. Як стверджують сумські патологоанатоми, востаннє вони передали на утилізацію 17 ампутованих людських кінцівок. 11 вже знайшли – на звалищі. Де і коли знайдуть ще шість – питання лишається відкритим.

Нагадаємо, 17 квітня На Сумщині поблизу міста Білопілля чоловік випадково натрапив на 9 людських ніг. Зазвичай ампутовані фрагменти тіл мають утилізовувати–спалювати або ж захоронювати. Але фірма, яка мала цим займатися – вирішила просто викинути все на смітник.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: