Електронна валюта

Без категорії | 17:50, 11.10.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

Розвиток електронних грошей почалося ще в 1993 році, а вже через менш десятка років їх почали використовувати в 37 країнах світу. І хоча електронна валюта поділяється на дві великі групи: електронні гроші на базі смарт-карт і електронні гроші на базі мереж, ми в даній статті поговоримо саме про останнього різновиду, яка застосовується в інтернеті.
 
Перш за все необхідно назвати переваги таких грошей. Електронна валюта володіє чудовою подільністю і об'едіняемостью, тобто при платежі немає необхідності в здачі. Слід зазначити її високу портативність – величина суми абсолютно не пов'язана з вагою і габаритами грошей. Також електронна валюта має дуже низьку вартість емісії грошей, це говорить про те, що немає необхідності карбувати монети або друкувати банкноти. Зовсім не потрібно перераховувати гроші фізично, так як ця функція повністю довірена платіжних інструментів. Крім того, для електронних грошей зовсім не потрібно організовувати спеціальну фізичну охорону. Також виключається вплив людського фактора під час платежу. Дуже важливим моментом є те, що торговцям неможливо укрити свої кошти і грошові операції від оподаткування. Електронна валюта має ідеальну сохраняемостью, тобто гроші з часом не втрачають своїх якостей. І останнє – це безпека, яка забезпечується спеціалізованими криптографічними електронними засобами.
 
Проте електронна валюта має низку недоліків, до яких насамперед потрібно віднести відсутність правового регулювання в деяких державах. Крім того, таким грошам потрібні спеціальні інструменти обігу та зберігання. Також неможливо буде відновити грошову вартість чогось в разі фізичного знищення електронного носія валюти. Ще треба зазначити, що засоби криптографії поки не мають тривалої історії успішного використання. Крім того, можливо розкрадання електронних грошей шляхом використання недостатньої опрацьованості систем захисту.
 
Електронна валюта, що використовується в інтернеті, ділиться на фіантную і нефіантную. Фіантние гроші – це законні платіжні засоби, вартість яких визначається державою. Відповідно, на нефіантние гроші уряд ніяк не впливає. До першого різновиду належать: найбільша дебетова електронна платіжна система PayPal, яка працює в 190 країнах світу, а також M-Pesa, яка функціонує тільки в Танзанії та Кенії.
 
Найбільшою популярністю все ж користується нефіантная електронна валюта. Розглянемо більш детально системи оплати, що належать до цього виду.
 
WebMoney
 
Ця електронна платіжна система працює з 1997 року і нараховує понад 16 мільйонів рахунків. У ній звертається приватна електронна валюта. Також система має кілька видів розрахункових одиниць, серед яких є американські долари, російські рублі, українські гривни, євро та багато інших. Необхідно сказати, що можливий обмін грошима між гаманцями різних валют, однак він здійснюється за допомогою спеціальних сторонніх сервісів, які не мають відношення до платіжної системи WebMoney.
 
Яндекс.Деньги
 
Є не менш популярною платіжною системою в країнах СНД. В якості валюти для розрахунків використовує російський рубль. У 2012 році Яндекс.Деньги випустили власні пластикові карти. Тим не менше вони не є банківськими, і кошти на них не підлягають державній страховому захисті.
 
RBK Money
 
Дана система була створена в жовтні 2002 року групою українських і російських програмістів і економістів. Вона, як і Яндекс.Деньги, для розрахунків використовує російський рубль. RBK Money відрізняється легкістю і простотою використання, а також можливістю виведення грошей на окрему картку.
 
Наведений список систем оплати, в яких використовується електронна валюта, не повний. Існує маса інших подібних систем, такі як Bitcoin, EasyPay, Rapida, Qiwi та інші. Ми ж назвали найбільш поширені і перерахували глобальні переваги і недоліки використання електронних грошей.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: