«Донор – це не тільки слово»

Донорство | 14:00, 7.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

5 грудня у Сумському обласному центрі крові розпочалася акція студентів Сумського медичного коледжу, присвячена Міжнародному дню волонтера.

Протягом трьох днів студенти приходили до СОЦСК за розробленим для них графіком, щоб безкоштовно здати кров для онкохворих дітей.

Для учбового закладу акція «Донор – це не тільки слово» є традиційною, адже багато майбутніх медиків, досягнувши 18-річного віку, стають донорами.

За безоплатну здачу крові вони отримують не лише передбачені законом вихідні, але й бали до особистого студентського рейтингу.

Адже адміністрація закладу переконана, що дієве співчуття і милосердя – це одна з головних рис для медичного працівника, і її потрібно виховувати ще на етапі навчання.

Студентам на користь відчути, що це таке – здавати кров, хоча б раз у житті, рятувати людей не лише своєю працею, а і своєю кров’ю, – каже директор Сумського медичного коледжу Олександр Кононов. – Сьогодні студенти не лише здають кров, а і знайомляться з роботою сучасного європейського медичного закладу – центру служби крові. Бачать, у якому місці вони можуть працювати в майбутньому і що потрібно для такої роботи.

Сьогодні для викладачів та студентів видатна подія, – говорить заступник директора Сумського медичного коледжу з виховної роботи Олена Боровик. – Так склалося, що на міжнародний день волонтера ми завітали в СОЦСК з почесною місією. Студенти здають кров для відділення онкогематології обласної дитячої лікарні. Це не якась разова акція – у нас працюють кілька волонтерських гуртків, вони проводять заходи для своїх підопічних, опікуються дітьми-інвалідами – ходять до них додому, допомагають батькам у догляді, спілкуються з цими дітьми, збирають допомогу. Тобто наш благодійний волонтерський рух – це розгалужена система. І ми пишаємося тим, що майбутні медичні працівники, які у нас навчаються, знаходять у своєму напруженому студентському графіку час на волонтерство. А ця акція – один з його напрямків. Таким чином ми формуємо у студентів такі якості, як милосердя, доброчесність, бажання допомогти іншим. І саме для цього ми тут.

Студенти медичного коледжу добре знають пацієнтів відділення онкогематології дитячої лікарні, адже вони постійно співпрацюють з відділенням.

Наш гурток «Голуб надії» існує з 2010 року, його членами є студенти, які навчаються за спеціальністю фельдшер і медична сестра на різних курсах, – розповідає волонтер гуртка Аліна Бояринова. – Ми намагаємося залучити якомога більше людей до вирішення проблеми дитячої онкології. Діти у відділенні онкогематології перебувають протягом тривалого часу, вони нудяться і потребують спілкування, нових вражень. Чотири рази на тиждень ми приходимо до них у відділення, граємося, читаємо з ними, розважаємо їх. Зараз готуємо для дітей новорічне свято. Студенти дуже зацікавлені у цій роботі – причому не лише члени нашого гуртка, а всі студенти медколеджу. Акція «Донор- це не тільки слово» – це теж один із способів допомогти пацієнтам цього відділення. Хотілося б заохотити всіх людей, щоб вони не були осторонь проблем цих дітей і допомогли врятувати їх.

Ми знайомі не перший рік з діяльністю волонтерської групи Сумського медичного коледжу, – розповідає голова ГО «Батьки онкохворих дітей» Оксана Смольнікова. – Дуже приємно зустрітися з волонтерами тут, у центрі крові, де вони стають донорами. Адже це – майбутній середній медперсонал. Таким чином відбувається формування активного співчуття – через здачу крові, щоб у дітей з онкогематології вчасно була доза того чи іншого компоненту крові для переливання.

У СОЦСК студенти мед коледжу приходять не лише як донори, але й як майбутні працівники. Вони бачать тут випускників цього ж закладу, які працюють у гарних, сучасних умовах, використовують найновіше обладнання. І все – заради того, щоб кров донорів рятувала життя хворих. Це – чудова мотивація для навчання, впевнена головний лікар СОЦСК Світлана Кривцун:

– У нас сьогодні особливий день. До нас прийшли не просто донори, а наші давні друзі. 80% нашого медичного персоналу – це випускники Сумського медичного коледжу. Як найкращі студенти, вони прийшли до нас на роботу. І ті хлопці й дівчата, які до нас сьогодні прийшли як донори, бачать своїх старших друзів і особливості їх роботи тут, дізнаються, що таке донор, як відбувається заготівля крові, наскільки це важливо. Ми дуже раді, що медколедж у нас в гостях.

Студентка Маргарита Гіліджова навчається на третьому курсі медичного коледжу. Кров здає уже втретє, адже це – допомога людям.

– Зараз багатьом людям потрібні переливання крові, але безкоштовна кров – у дефіциті. Тому я приходжу сюди, щоб у родичів хворих не було таких проблем: як купити кров, щоб вони отримували її безкоштовно.


За графіком до СОЦСК щодня протягом акції приходитимуть 10 студентів. А це – вже справжня підтримка для тих, хто потребує донорської крові. Долучайтеся!

Вас чекають за адресою: м.Суми, пров.Громадянський, 2, а також у відділеннях СОЦСК в Шостці, Ромнах і Конотопі.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: