До 10% знизився показник технологічних втрат електроенергії в мережах ПАТ “Сумиобленерго” за останні роки

 Поділитися

Поділитися в

Боротьбі з цим негативним явищем фахівці товариства приділяють особливу увагу. Адже технологічні втрати електроенергії (далі – ТВЕ) – це не просто цифри та кВт*год, це реальні кошти, які можна зекономити та ефективно використати, наприклад, на оновлення електрообладнання та на підвищення якості обслуговування споживачів.

У результаті проведення рейдових перевірок у 2017 році складено 103 акти по крадіжках електроенергії юридичними споживачами (1 045 013 кВт⋅год), а в побутових – 583 акти (877 661 кВт⋅год). У результаті донараховано за 2017 рік: по юридичних споживачах – 1 301 009 кВт⋅год.(2 млн. 339 992 тис. 059 грн.),по побутових – 817 560 кВт⋅год. (685 420 тис. 079 грн.).

Крім того, фахівці ПАТ “Сумиобленерго” щомісяця виконують балансування мереж напругою 110-35 кВ, з метою перевірки достовірності роботи систем обліку електричної енергії високовольтної мережі.

За допомогою розрахунків програми “Пофідерний аналіз” складаються баланси електроенергії по фідерах 10(6) кВ, по ТП10(6)/4 кВ та лініях 0,4 кВ (де встановлено технічний облік електроенергії), контролюються небаланси багатоповерхових будинків (обладнаних автоматизованими системами обліку електроенергії).

Проаналізувавши причини небалансів, визначаються проблемні місця та надаються результати аналізу керівникам підрозділів ПАТ “Сумиобленерго” для подальшого планування та проведення заходів зі зниження ТВЕ, а саме:

– проведення рейдових перевірок споживачів;

– проведення тепловізійного контролю обладнання;

– виконання технічних перевірок і контрольних оглядів із періодичністю, що залежить від договірної потужності та фактичного споживання;

– закриття і пломбування дооблікових ділянок мереж споживачів;

– встановлення індикаторів постійного магнітного поля на лічильники споживачів і використання приладів обліку з вбудованими індикаторами змінного електромагнітного випромінювання;

– використання одноразових пломб і вилучення з обігу свинцевих пломб;

– виявлення споживачів із використанням електроенергії, що не відповідає договірній потужності;

– проведення позачергових контрольних оглядів споживачів, що потрапляють у категорію “негативних” за визначеними критеріями;

– проведення періодичного радіочастотного моніторингу споживачів (із залученням фахівців ДП “Укрчастотнагляд” і з використанням власних аналізаторів високочастотного випромінювання);

– оперативний контроль якості роботи персоналу філій.

Така активна цілеспрямована робота дає свої результати, про що говорять цифри: у 2017 році показник ТВЕ в енергокомпанії склав 233 487 767 кВт*год., тобто 10,28%. Для порівняння, в 2016 цей відсоток сягав 10,53%, а в 1999 – взагалі 18,92%. Тож спостерігається постійна тенденція до зниження ТВЕ в електричних мережах ПАТ “Сумиобленерго”.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: