Для мешканців Сумщини почнуть діяти земельні пільги

Суспільство | 17:19, 15.08.2016
 Поділитися

Поділитися в

Пенсіонери за віком не сплачують земельний податок. Крім того, від сплати земельного податку звільнені інваліди першої і другої групи; ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом як постраждалі в Чорнобильській катастрофі, – повідомляють у Державній податковій інспекції м. Суми.

Відповідно до ст. 281 Податкового кодексу України, звільнення від сплати податку поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:
– Для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
– Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
– Для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
– Для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара;
– Для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара.

Треба пам’ятати, що пільги не поширюються на земельні ділянки, передані за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугою років, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника і т.п.) по досягненню ними пенсійного віку, мають право на пільгу зі сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв). В такому випадку фізична особа для отримання пільги повинна подати до фіскального органу за місцем знаходження земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що засвідчують її право на пільгу.

Джерело – vsisumy.com

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: