Директори Конотопських училищ долучилися до обговорення перспектив розвитку ПТУ

Суспільство | 21:13, 10.02.2016
 Поділитися

Поділитися в

У Сумській обласній раді відбулось обговорення проблем і ризиків функціонування системи професійно-технічної освіти та перспектив подальшого розвитку професійно-технічних навчальних закладів області.
Нагадаємо, 4 лютого Верховна Рада повернула фінансування професійно-технічних училищ до державного бюджету, а це – 86 млн. грн. в казну Сумщини.
На нараді в обласній раді, де були присутні народні депутати України, депутати обласної ради, директори Конотопських ПТУ та інших училищ області, зазначили, що нині 80% випускників вступають до вишів і лише 20% ідуть опановувати робітничу спеціальність.
Як зауважив Народний депутат України Ігор Молоток, за Конституцією України людина має право отримати середню освіту за кошти держави, і завдання депутатів забезпечити цю норму. Крім того, саме в ПТУ навчаються сироти, діти з неблагополучних, неповних, малозабезпечених сімей. Як повідомив депутат, Сумщині передбачена стабілізаційна дотація у розмірі 28,4 мільйони гривень, яка покриє існуючу заборгованість. Але навіть з урахуванням усіх субвенцій на утримання 29 ПТУ Сумщини все одно бракує близько 14 мільйонів гривень. Для порівняння: у 2015 році утримання закладів професійно-технічної освіти області обійшлося у 186 мільйонів гривень.
Як додав депутат Верховної Ради України Олександр Сугоняко, народним обранцям важливо почути думку професіоналів, щоб зрозуміти, з якими законодавчими ініціативами повинні виходити депутати, аби профтехосвіта хоча б залишилася на тому рівні, на якому знаходиться нині. Попросив директорів училищ надати пропозиції до 15 лютого, коли у Верховній Раді звітуватимуть міністри, щоб їм можна було поставити запитання і почути відповіді.
За підсумками наради було вирішено створити робочу групу з питань реформування професійно-технічної освіти.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: