Державному підприємству “Авіакон” – 85

Суспільство | 11:47, 5.09.2016
 Поділитися

Поділитися в

 

Підприємство-ювіляр було засноване у 1931 році як авіаційні майстерні у складі 18-го авіапарку 18-ої авіабригади УВО, які виконували ремонт літаків ТБ-3, Р-6, І-16, ДБ-3А, ДБ-3Ф і авіадвигунів М-5, М-17, М-87, М-88. У червні 1940 року вони отримали назву «16-ті стаціонарні авіаційні майстерні».

З початком німецько-радянської війни 16-ті САМ увійшли до складу діючої армії і були єдиним ремонтним підприємством Південного фронту, яке відновлювало пошкоджені у боях літаки і двигуни, а також надавало технічну допомогу безпосередньо у військових частинах.

Статус  Державного підприємства Міністерства оборони України «Конотопський авіаремонтний завод „АВІАКОН“» отримав у 1992 році. Також цього року заводчани освоїли ремонт багатоцільового вертольоту Мі-8, а з 1993 року — легкого багатоцільового вертольоту Мі-2.

За своїми виробничими та технологічними можливостями завод є унікальним підприємством, яке забезпечує капітально-відновний ремонт будь-якої складності, модернізацію вертольотів сімейства «Мі» всіх типів та модифікацій. До речі, вертольоти сімейства «Мі» експлуатуються у понад 80-ти країнах світу. Завдяки якісному ремонту та вдалій модернізації вертольотів про місто Конотоп знають у понад 40-ка країнах світу.

Піком виробництва на Конотопському авіаремонтному заводі тривалий час вважалася середина 80-х років, коли тут за місяць ремонтували по 10–12 Мі-24, 4–5 Мі-6. Ще паралельно освоювали ремонт інших модифікацій вертольотів. Найбільше техніки на ремонт тоді надходило з Афганістану та груп радянських військ у Європі.

З початком проведення АТО на Сході України на Державному підприємстві «Конотопський авіаремонтний завод «АВІАКОН» 60 відсотків обсягів виробництва підприємства займає виконання державного замовлення на ремонт та модернізацію вертольотів. До початку агресії проти нашої держави левова частка у портфелі замовлень підприємства була іноземною. Позиції на міжнародних ринках «АВІАКОНу» досить міцні. Але агресія ворога проти нашої держави внесла корективи в організацію виробництва вітчизняних підприємств «оборонки».

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: