Дарувати і заповідати майно конотопчани зможуть і після 1 листопада

Суспільство | 13:01, 14.09.2016
 Поділитися

Поділитися в

Останнім часом у ЗМІ та соціальних мережах стрімко поширюється інформація про наближення неможливості оформлення договорів дарування і заповіту.

Зокрема, публікуються статті, які інтерпретують зміни в чинному законодавстві в тому контексті, що з 1 листопада буде неможливо оформити майно, оскільки нібито відбулися зміни в порядку оцінки майна, переданого в дар і у спадок.

Аргументуючи ці зміни нормами, що містяться в Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (наказ Міністерства юстиції України від 22.02.2012 № 296/5) і Порядку проведення оцінки з метою оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, що стягуються відповідно до законодавства (Постанова Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 № 231), автори «сенсаційних» публікацій стверджують, що з 1 листопада в Україні не буде оцінювачів, які мають право проводити оцінку у випадках, коли укладається угода дарування рухомого або нерухомого майна або успадкування такого майна.
Йдеться про зникнення інститутів дарування і спадкування.

Спробуємо заспокоїти наших читачів – чутки про колапс у сфері дарування і успадкування не що інше, як штучно створена паніка, розрахована на людей, які не орієнтуються в юридичних питаннях.

Насправді, Постановою Вищого адміністративного суду України від 29.07.2015 у справі № К / 800/62987/13 Постанову Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 № 231 «Деякі питання проведення оцінки з метою  оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які стягуються відповідно до законодавства »визнано незаконною і скасовано. Як і годиться в таких випадках, на офіційному сайті Верховної Ради України зазначено, що Постанова Кабінету Міністрів № 231 від 04.03.2013 втратила силу.

Порядок здійснення даних дій закріплений в Цивільному кодексі України (Глави 55, 87) та інших нормативно-правових актах. Дані договори посвідчуються нотаріусами з дотриманням загальних правил посвідчення договорів відчуження. Тобто, висновок цих угод не ускладнюється особливим порядком, а також проведенням «особливої» оцінки. Договір дарування посвідчується, зокрема, за умови надання документів, що підтверджують право власності на майно, яке відчужується.

Тому громадяни можуть спокійно дарувати, бути обдарованими і приймати у спадок майно, не боячись «апокаліпсису» 1 листопада 2016 року.

Більш детальну інформацію, а також безкоштовну консультацію юриста з питань успадкування та дарування жителі Конотопа можуть отримати при наявності соціальної карти.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: