Чи дотримаються власники переробних підприємств слова щодо закупівельної ціни на молоко?

Суспільство | 19:00, 16.02.2017
 Поділитися

Поділитися в

За повідомленням керівництва району, молокопереробні підприємства з початку 2017 року почали зменшувати закупівельну ціну на молоко, яке реалізують селяни. Якщо до цього літр молока у селян брали по 5 гивень, то тепер за той же об’єм дають лише 4. До відома, на міських ринках мешканці району реалізують молоко своїх корів по 12 грн за літр, тож говорити про те, що закупівельна ціна у 4, і навіть 5 гривень їх влаштовує, навіть немає сенсу.

Утримувачі корів не в змозі віддавати молоко за безцінь, тим більше, що догляд за господарством, завдяки якому вони сьогодні виживають, теж потребує чималих затрат. І це не кажучи про масове зростання цін на всі види товарів та комунальні послуги.

Протестувати проти свавілля молочних магнатів першими вийшли на вулиці мешканці Роменщини. Незабаром хвиля незадоволення докотилася й до Конотопщини. Представники деяких сіл району сьогодні організували акції протестів та не впустили на свої території молоковози, які щоранку приїздять до них за молоком. Але навіть не зважаючи на такі кардинальні заходи, “молочники” все ж намагалися прорватися, аби взяти у людей молоко.

Таку “політику” молочників голова районної ради Анатолій Боярчук назвав здирництвом з боку п’яти великих компаній-переробників молочної продукції, які зговорилися між собою і таким чином знущаються над селянами.

Єдиним виходом з даної ситуації, на думку голови райадміністрації Миколи Горбенка, є утворення кооперативних громадських об’єднань, члени яких мали б можливість висловлювати точку зору селян та домовлятися з закупщиками молока стосовно ціни на свою продукцію. Досвід роботи таких об’єднань має громада Хмельниччини, представники якої вже завтра приїдуть до Конотопа, аби разом з керівництвом району проїхатися селами та поспілкуватися на цю тему з мешканцями.

У ході багаторазових переговорів з керівниками молокопереробних підприємств керівництво району досягло домовленості про те, що відсьогодні закупівельна ціна на молоко у селян все ж таки становитиме 5 гривень за літр. Чи дотримаються молочники своєї обіцянки, покаже час. У будь-якому разі, керівництво району – на боці селян. Принаймні так було заявлено на сьогоднішньому брифінгу в стінах райадміністрації.

IMG_0102

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: