Будівництво в Конотопі має бути безпечним

Безпека праці | 07:44, 19.04.2018
 Поділитися

Поділитися в

Саме під цим гаслом в міській раді пройшов семінар для будівельників Конотопа за участю фахівців органів місцевого самоврядування, Держпраці, Фонду соціального страхування.

Як повідомляє управління Держпраці в Сумській області, місцеві підприємці, що провадять свою діяльність у будівельній сфері, були проінформовані стосовно Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках.

Фахівці Держпраці звернули увагу на обов’язок замовника або керівника будівництва направляти у територіальний орган Державної служби України з питань праці попередню інформацію про виконання будівельних робіт за формою згідно з Додатком 2 до Мінімальних вимог. Така необхідність виникає у випадку, коли передбачена тривалість будівельних робіт перевищує 30 робочих днів і на будівельних роботах одночасно буде зайнято понад 20 працівників, або якщо планований обсяг виконання будівельних робіт перевищує 500 людино-днів. Інформація подається не пізніше, ніж за 30 календарних днів до початку виконання будівельних робіт.

З метою організації охорони праці та збереження життя і здоров’я працюючих на будівельному майданчику замовник або керівник будівництва повинен забезпечити контроль за виконанням підрядниками та фізичними особами вимог з охорони праці.

У свою чергу слід пам’ятати, що відповідальна особа за охорону праці на будівництві повинна мати необхідну підготовку для виконання своїх функцій. А саме: вищу освіту відповідної спеціалізації, не менше 5 років професійного досвіду у сфері архітектури, будівництва або управління будівельними майданчиками, підтверджену незалежним органом кваліфікацію за професією інженер з охорони праці (будівництво).

Учасники заходу обговорили обов’язки замовників, керівників будівництва, підрядників, а також фізичних осіб, які виконують роботи на будівельному майданчику за цивільно-правовим договором в частині організації безпеки виконання робіт. Присутні були проінформовані стосовно мінімальних вимог до робочих зон на будівельних майданчиках, порядку виконання роботи за наявності специфічних видів небезпеки тощо.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: