Житло для внутрішньопереміщених осіб:умови отримання пільгового кредиту

Автор
Валентина Волік | 15:32, 3.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

3 грудня розпочався прийом заяв про намір отримати пільговий кредит на придбання житла від громадян – учасників проведення антитерористичної операції та/або операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб.
Днями Урядом було затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла. Цей Порядок передбачає, що для надання кредитів внутрішньо переміщеним особам та учасникам АТО (ООС) буде спрямовано по 100 млн грн.

Право на отримання кредиту мають:

1) особи, на яких поширюється дія Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”;
2) кандидати, на яких поширюється дія пунктів 19 чи 20 частини першої статті 6 або пунктів 11-14 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

За умови:
1) перебування кандидата та членів сім’ї кандидата на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов; або наявності у кандидата та у членів сім’ї кандидата у власності житлової площі з моменту набрання чинності Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (27 квітня 2014 року) до моменту подання заяви про намір отримати кредит (крім власності, розташованої на території, що є тимчасово окупованою, на території населених пунктів, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення), що не перевищує 13,65 кв. метра  на одну особу; або відсутності у кандидата та у членів сім’ї кандидата на праві власності житлової площі та відсутність у них у власності житлової площі (крім житлової нерухомості, ніж та, що розташована на території, визначеній тимчасово окупованою територією та на території населених пунктів, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення), з моменту набрання чинності Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (27 квітня 2014 року)  до моменту подання заяви про намір отримати кредит;
2) підтвердження кандидатом своєї платоспроможності.
Платоспроможність кандидата передбачає, що за умови сплати щомісячного платежу, залишок середньомісячного доходу кандидата та повнолітніх членів сім’ї не може бути меншим, ніж прожитковий мінімум, визначений законодавством на відповідний період, з розрахунку на кожного члена сім’ї.
3) внесення кандидатом 6 відсотків вартості нормативної площі житла та вартості площі житла, що перевищує нормативну.

2. Термін повернення кредиту:  до 20 років, але не більше ніж до досягнення позичальником пенсійного віку.

3. Відсоткова ставка за користування кредитом – 3%

Відсотки за користування кредитом не нараховуються: військовослужбовцям – з початку і до закінчення особливого періоду; резервістам та військовозобов’язаним – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду, на час проходження військової служби.

4. Розрахунок розміру кредиту здійснюється з урахуванням нормативної площі (21 кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю) та договірної вартості житла, але не більше граничної вартості житла, що придбавається (нормативна вартість).

Площа житла, що придбавається сім’єю з однієї особи (одинока особа) і є однокімнатною квартирою, становить не більш як 52,5 кв. метра загальної площі, а площа житла сім’ї з двох та більше осіб – не більш як  94,5 кв. метра загальної площі.

Розрахунок граничної вартості проводиться за формулою:
Гранична вартість = опосередкована вартість 1 м² [наказ Мінірегіону] * коєфіцієнт населеного пункту
1,75 – для мм. Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків
1,50 – для міст-обласних центрів та міст обласного значення з населенням понад 300 тис. осіб
1,50 – для населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 кілометрів від меж обласних центрів та м. Києва
1,25 – для міст обласного значення з населенням 100-300 тис.осіб
1,00 – для інших населених пунктів
У разі перевищення нормативної площі позичальник сплачує вартість понаднормативної площі житла за рахунок власних коштів.

Заяви про намір отримати кредит та анкети кандидата на отримання кредиту та членів його родини можуть бути подані до регіональних управлінь Держмолодьжитла або ж можуть бути надіслані засобами поштового або електронного зв’язку (чіткі скан-копії заповнених та підписаних документів).

Заяви про намір отримати кредит можуть бути подані до будь-якого регіонального управління Держмолодьжитла (не залежно від місця реєстрації громадянина).

Заяви про намір отримати кредит можуть бути подані до будь-якого регіонального управління Держмолодьжитла в робочий час з 09.00 год. до 18.00 год (ВАЖЛИВО: подавати документи потрібно разом: чоловік з дружиною або інші члени ОДНІЄЇ родини, які мають намір проживати разом та заповнили анкети).

Моментом подання заяви про намір отримати кредит є час та дата фактичного подання (в електронному або паперовому вигляді) такої заяви. Заяви, які надійшли в не робочий час/день, вважаються поданими у наступний робочий день.

Прийняття заяв про намір отримати кредит буде припинено 05 грудня 2019 року о 18.00 год.
Детально про об’єкти та умови отримання можна дізнатись за посиланням: https://www.molod-kredit.gov.ua/zhytlovi-prohramy/kredyt-dlia-vpo-ta-ato-oos

У разі виникнення питань щодо подання та/або реєстрації заяви про намір отримати кредит на придбання житла громадян – учасників проведення антитерористичної операції та/або операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб, можна звертатися за такими контактами в Сумах: (0542) 77-02-72 (бухгалтерія, керівництво), (0542) 77-87-81 (консультаційно – кредитний відділ), електронна адреса: [email protected]м.

Сумське регіональне управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Шишкарівська, 9 (4 поверх).

За правовими  консультаціями можна звернутися до фахівців Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги –  https://www.facebook.com/konotop.BVPD/.

Конотопський місцевий центр знаходиться за адресою:41600, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів 43.Тел.(0547) 6-23-47Е-mail: [email protected]

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора