ЗАПРОВАДЖЕННЯ РИНКУ ЗЕМЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ: ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Автор
Валентина Волік | 02:45, 25.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

В  останній час  мешканці нашої країни дуже  часто обговорюють питання продажу землі, отримання земельних ділянок  різного призначення, плати за землю та багато інших питань. Виходячи із потреб населення в отриманні фахової інформації буду вести рубрику “Запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення: питання -відповіді”, де роз’яснюватиму актуальні  питання земельного права.

Створення ефективного ринку сільськогосподарських земель в Україні залишається питанням стратегічної важливості, від реалізації якого залежить динаміка соціально-економічного розвитку АПК, земельних відносин, та національної економіки в цілому.

Україна володіє значним земельним потенціалом, який становить 5,7 % території Європи. Із 60,3 млн гектарів майже 70 % становлять сільськогосподарські угіддя з високою родючістю. Такий потенціал може розглядатися як потужна конкурентна перевага України, проте його практична реалізація вимагає впровадження ефективної моделі земельних відносин, адекватної сучасним жорстким умовам міжнародної конкуренції.

В умовах глобальної економіки та все більшої інтеграції України у світові економічні процеси саме агропромисловий комплекс може стати в авангарді розвитку української економіки.

Сьогодні розглянемо питання про те, як реалізувати своє право на земельну частку (пай)

Розпаювання земель недержавних сільськогосподарських підприємств в Україні проводилось відповідно до норм, встановлених Земельним кодексом України (у редакції від 15 травня 1992 року), та відповідних указів Президента України.

Паювання земель колективних сільськогосподарських підприємств проводилось відповідно до Указу Президента України від 8 серпня 1995 року№ 720/95 «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям».Відповідно до вимог статті 1 Закону України«Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» встановлено, право на земельну частку (пай) мають:

– колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів,сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державнихсільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку;

– громадяни -спадкоємці права н аземельну частку(пай), посвідченого сертифікатом;

– громадяни та юридичні особи України,які відповідно до законодавства України набули право на земельну частку (пай);

– громадяни України, евакуйовані із зони відчуження, відселені із зони безумовного(обов’язкового) або зони гарантованого добровільного відселення, а також громадяни України, що самостійно переселилися з територій, які зазнали радіоактивного забруднення, і які на момент евакуації, відселення або самостійного переселення були членами колективних або інших сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа,які проживають у сільській місцевості.

Право особи на земельну частку (пай) може бути  також встановленов судовому порядку.

Відповідно до Земельного кодексу України:

Громадянам – власникам земельних часток (паїв) за їх бажанням виділяються в натурі (на місцевості) земельні ділянки з видачею державних актів на право власності на землю.

Сертифікати на право на земельну частку (пай), отримані громадянами, вважаються правовстановлюючими документами при реалізації ними права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) відповідно до законодавства.

Сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю.

Інформація про земельні ділянки, щодо яких наявні відомості про розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності, відображені на карті Держгеокадастру ( https://land.gov.ua/ ) сірим та зеленим кольорами.

Сірим кольором відображено земельні ділянки сільськогосподарського призначення  державної власності, щодо яких фізичними або юридичними особами подано клопотання про передачу у власність або користування таких земельних ділянок.

Зеленим кольором відображено земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які було передано у власність або користування фізичним або юридичним особам.

Для перегляду детальної інформації про  земельну ділянку необхідно перейти на  вкладку “Наміри” та обрати  “Відомості про розпорядження землями”.

За більш детальною інформацією звертайтеся до фахівців Конотопського місцевого центру з надання безоплатгної вторинної правової допомоги у місті Конотоп за адресою: вул.Братів Лузанів, 43 та консультуйтеся за телефоном 0 800 213 103.

 

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора