ЗАПРОВАДЖЕННЯ РИНКУ ЗЕМЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ: ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Автор
Валентина Волік | 20:50, 29.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Виникає багато питань із безоплатною приватизацією присадибних ділянок. На разі сьогодні розглянемо питання про те – чи можливо приватизувати дві присадибні ділянки за одним цільовим призначенням безоплатно?

Іноді буває так, що один громадянин є власником двох будинків, які, наприклад, розташовані на двох різних вулицях. Один із них, він отримав у спадок згідно із договором дарування та вирішив приватизувати присадибну ділянку.

Відповідно до Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи можуть набути права користування земельними ділянками із числа земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень або за результатами аукціону.

Статтею 121 Земельного кодексу України передбачено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га.

Частиною 4 статті 116 Земельного кодексу України визначено, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

Тобто, громадянин, який отримав безоплатно у власність земельну ділянку із земель державної та комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у межах норм безоплатної приватизації визначених статтею 121 Земельного кодексу України, не має права на повторну безоплатну приватизацію земельної ділянки з таким цільовим призначенням у разі успадкування чи придбання ним жилого будинку.

Тому, у даному випадку, громадянин не може іншу земельну ділянку оформити безоплатно. Залишається можливість земельну ділянку, на якій знаходиться отриманий будинок, взяти в оренду або викупити.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Конотоп, вул.Бр.Лузанів, 43.

Єдиний номер контакт-центру безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно у межах України).

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора