Юридичні консультації – кожному

Автор
Валентина Волік | 10:17, 14.01.2020
 Поділитися

Поділитися в

Кожен із нас щоденно зіштовхується  із безліччю життєвих питань: оплата комунальних послуг, кредити, зарплата, пенсії, купівля товарів та безліч інших.
Дуже часто ці  питання можуть перетворюватися у складні проблеми, якщо вчасно не знайти на них відповіді або не вчинити дії відповідно до закону.
Де ж можна дізнатися про вирішення своєї проблеми швидко та  фахово читайте далі.

ПРАВО НА БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ ГАРАНТУЄТЬСЯ КОНСТИТУЦІЄЮ УКРАЇНИ

Кожен може отримати правову консультацію щодо того, як діяти для вирішення своєї життєвої проблеми.
Первинна правова допомога передбачає інформування людей про їхні права, порядок їх реалізації та відновлення у разі порушення.
Це такі види правових послуг:
– надання правової інформації;
– консультацій і роз’яснень з правових питань;
– складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання допомоги у доступі до вторинної правової допомоги та медіації.
Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.
Отримати таку допомогу можна безпосередньо у місцевих центрах з надання безоплатної правової допомоги ( https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bezoplatnu-pravovu-dopomogu/ ), телефоном 0 800 213 103, через довідково-інформаційну платформу WikiLegalAid.
Про це заздалегідь потурбувалася держава – вона вже оплатила послуги високоваліфікованих юристів і адвокатів для нас.

ЯК ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

Кожен із нас може звернутися за “первинною”  правовою допомогою.
Це щось на зразок первинної медичної допомоги – включає набір “базових послуг”: консультація, надання інформації про законодавчі акти, юридичні механізми, допомога в отриманні послуг із представництва в суді тощо.
Якщо ваш середньомісячний дохід менший за 4204 гривні (дорівнює 2 прожитковим мінімумам; з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум складає 2102 гривні, однак буде змінюватися ще двічі на рік), або ж якщо ви належите до окремих категорій (внутрішньо переміщені особи, діти, учасники бойових дій, постраждалі від домашнього насильства, повний перелік тут) – маєте право на вторинну допомогу.
За аналогією з медициною – більш складний набір послуг – захист у кримінальних провадженнях, представництво у суді, інших органах влади, складання позовних заяв, інших процесуальних документів.
Для отримання вторинної правової допомоги, зокрема призначення адвоката для відновлення порушених прав у суді, слід надати до місцевого центру відповідні документи. Протягом 10 днів центр перевірить документи та прийме рішення про надання безоплатної вторинної допомоги.
Наприкінці 2019 року було запущено модернізований вебсайт системи безоплатної правової допомоги www.legalaid.gov.ua. Через форму зворотного зв’язку можна подати звернення,  повідомити про затримання.
Є можливість відразу з сайту зателефонувати на “гарячу лінію” системи БПД за номером 0 800 213 103.
Оновлений сайт орієнтований на більш якісну комунікацію з усіма аудиторіями, кожен клієнт легко може знайти потрібну інформацію.
Для зручності буде створено мобільний додаток системи безоплатної правової допомоги. Що можна буде зробити за допомогою додатка?
Подати заяву на отримання правової допомоги, відстежувати хід її розгляду, або ж отримати юридичні консультації в режимі реального часу.

А ще існує правнича Вікіпедія – довідково-інформаційна платформа правових консультацій WikiLegalAid. Наразі вона містить понад 1,5 тисяч юридичних консультацій, написаних простою мовою, зрозумілою для людей без юридичної світи.

У маленьких і великих містах, районах, селищах України  відстань до системи безоплатної правової допомоги мінімальна. Усього по всій Україні діє 535 центрів, адреси можна дізнатися тут за посиланням – https://legalaid.gov.ua/tsentry/. Більше того, за потреби (похилий вік, неможливість пересування) можна отримати “адресну” правову допомогу, звернувшись за телефоном до найближчого центру.

Конотопський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги https://www.facebook.com/konotop.BVPD обслуговує жителів міста Конотоп та Конотопського району, міста Ромни та Роменського району, міста Буринь та Буринського району, жителів Липоводолинського та Недригайлівського районів.

Центр розташований у місті Конотоп по вул. Братів Лузанів,43. Працює  з 8.00 до 17.00 без перерви від понеділка до п’ятниці.

Є можливість  зателефонувати до фахівців центру за номером (05447) 6-23-47 або  “гарячу лінію” системи БПД за номером 0 800 213 103.

 

 

 

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора