Пільги дітям війни

Автор
Валентина Волік | 23:04, 29.11.2019
 Поділитися

Поділитися в

Дитиною війни вважається особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років.
Дітям війни надаються такі пільги:

– право на переважне залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників;
використання чергової відпустки в зручний для них час;

– одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;
– виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
– першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва;
– право на 25% знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
– діти війни, які є особами з інвалідністю, мають право на стаціонарну медичну допомогу в госпіталях ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров’я (госпіталях). Госпіталізація проводиться при відповідних показаннях та наявності вільних місць.

Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) до пенсії, щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, також виплачується надбавка у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Кабінет міністрів України видав постанову №440 від 3 вересня 2014 року «Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою». Постанова стосується рішення суддів про зобов’язання Управління Пенсійного фонду України провести перерахунок та виплату пенсій згідно ст. 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та с. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», які видані або ухвалені до 1 січня 2013 року.Для цього громадяни, яким суд присудив виплату компенсації та надбавок до пенсії, але які ще нічого не отримували, повинні надіслати рішення суду до органів державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника для проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості.

Це стосується лише тих громадян, які не отримували ще жодних виплат!

В листі мають бути такі документи:

– заява про виконання рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних для перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв’язку, якщо зазначений рахунок відсутній;

– оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (належним чином завірену його копію);

– копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);

– копію паспорта громадянина України;

– копію довіреності або іншого документу, який підтверджує повноваження представника (якщо заява подається не вами особисто, а представником, наприклад, адвокатом).

Надісланий пакет документів державна виконавча служба повинна розглянути не пізніше 7 днів з дня надходження такого листа від заявника та перевірити в Єдиному державному реєстрі виконавчих проваджень виконання даного рішення.

У разі відсутності відомостей про виконання рішення в повному обсязі внести дані про це рішення до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою

Державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені  Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.
Повний виклад змісту Закону читайте тут http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2195-15

За правовою допомогою можна звернутися до Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: Сумська область, м.Конотоп, вул.Бр.Лузанів,43. Телефон 05447 6-23-47.

Єдиний  телефонний номер системи безоплатної правової допомоги в Україні 0800213103 ( з усіх мобільних операторів безкоштовно)

 

comments powered by HyperComments

Останні публікації автора