Як знімати відео з екрану

Митниця | 10:26, 1.11.2012
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні в інтернеті можна знайти величезну кількість відеороликів, в яких наочно демонструється виконання який-небудь операції на комп'ютері. У цій статті ми розповімо, як знімати відео з екрану монітора і яке програмне забезпечення для цього знадобиться.

 
Захоплення відео з екрану монітора використовується для запису відеоуроків, демонстрації проходження ігор, а також для оглядів програмного забезпечення. Сьогодні існує величезна кількість програм, здатних впоратися з таким завданням.
 
Щоб знімати відео з екрану, можна скористатися платною програмою, яку хвалять фахівці в області відеомонтажу за її функціональність. Називається ця програма Camtasia Studio.
 
Дане застосування здатне записувати не тільки відео, але й звук з динаміків або мікрофону. Програма має вбудований редактор для відео. Всі ролики додаток зберігає у форматах AVI, SWF, FLV і в багатьох інших. Програма Camtasia Studio відрізняється гарною якістю запису відео, а також невисокими системними вимогами.
 
Також, щоб зняти відео з екрану, можна скористатися програмою Snagit. Вона платна, однак можна скористатися 30-денною тріальний версією.
 
Розробники додатка Camtasia Studio попрацювали і над безкоштовною програмою, що виконує ті ж функції. Її назва – Jing. Єдина відмінність цієї програми від платного «побратима» полягає в обмеженні на довжину роликів, яка не може перевищувати 5 хвилин.
 
Безкоштовною програмою без будь-яких обмежень є Camstudio. З її допомогою можна зберігати отримані ролики у форматі SWF, також можна записувати звук, додавати ефекти для курсора і вставляти текстові коментарі.
 
Також великою популярністю користується програма FsCapture. Спочатку вона створювалася для створення скріншотів, однак пізніше в додаток була додана можливість запису відео. Також в ньому є вбудований редактор і можливість додавання ефектів.
 
Ще варто розповісти про додаток UVScreenCamera, в якому є можливість малювання під час запису. Ця функція дуже корисна при створенні навчальних роликів, коли необхідно швидко намалювати простеньку схему або виділити найбільш важливий фрагмент зображення.
 
Потрібно відзначити, що абсолютно всі запропоновані програми мають зрозумілі інтерфейси і їх використання не являє собою нічого складного. Для початку рекомендуємо зробити кілька пробних запусків процесу запису, щоб оцінити якість отриманого відео і відрегулювати необхідні налаштування.
 
Ще слід звернути увагу на те, що файли з відео будуть важити досить багато. Іноді навіть після запису кількох хвилин відео отримані файли можуть мати обсяг в пару десятків гігабайт. Тому радимо подбати про встановлення додаткового програмного забезпечення з функцією стиснення відео. Одним з найпоширеніших безкоштовних додатків такого роду є VirtualDub. Можливості цієї програми не обмежуються перекодуванням відеофайлів. З її допомогою можна робити вирізування і склеювання фрагментів відео, а також накладати на ролики різні ефекти.
 
Наостанок треба сказати, що в цій статті наведені далеко не всі існуючі програми, здатні знімати відео з екрану. Ми ж постаралися розглянути найбільш популярні і оглянути загальні принципи роботи. Сподіваємося, стаття допоможе вам з захопленням відео з екрану монітора.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: