Білоруські інвестори обрали Конотоп для створення в ньому підприємства з модернізації електротранспорту

Суспільство | 21:29, 6.02.2017
 Поділитися

Поділитися в

З-поміж багатьох міст України білоруси обрали саме Конотоп для того, аби в перспективі створити в ньому завод з будівництва та ремонту трамваїв, тролейбусів, а також їхнього обслуговування. Для Конотопа даний проект є досить цінним, оскільки його реалізація відкриє для міста ряд нових перспектив та можливостей.  Зокрема,  дозволить створити додаткові робочі місця та забезпечить достойне майбутнє електротранспорту нашого міста.

Попередня зустріч з білоруськими партнерами відбулася сьогодні, 6 лютого, в приміщенні міської ради. З представниками холдінгу «Бєлкомунмаш» зустрілися народний депутат України Ігор Молоток, за сприяння якого стала можливою дана співпраця, заступник міського голови Ігор Степанченко та керуючий справами виконкому Венедикт Яроцький.

Під час презентації заводу «Бєлкомунмаш» заступник гендиректора з виробництва Дмитро Парков зазначив: «Мы намерены здесь создать предприятие по модернизации, возможно по производству трамвайных  и троллейбусных вагонов – покажет время. Мы убеждены в том, что все возможности для этого здесь есть. Нам не интересно создавать несколько предприятий в Украине, мы хотим создать одно мощное предприятие на базе конотопского трамвайного управления. Для города это будет существенный шаг вперед в плане обновления трамвайного парка.  Мы же, в принципе, планируем заниматься здесь всей Украиной».

Завод «Бєлкомунмаш»  – потужне підприємство, яке веде продаж власної продукції не лише на просторах своєї країни, а й по  всьому світу. Засноване в 1973 році, воно є провідним виробником наземного електротранпорту в країнах СНД. У грудні минулого року на «Бєлкомунмаші» освоїли виробництво сучасного транспортного засобу – електробусу, екологічно чистого та економічного виду транспорту. Один з таких електробусів, яких поки що немає в Україні, за наявності державного фінансування, може з’явитися незабаром на Сумщині – на маршруті, який сполучатиме Шостку та станцію Терещенська.

Підсумовуючи зустріч, Ігор Молоток наголосив, що на співпрацю з білоруським підприємством претендували і місто Львів, і Київ, і Дніпропетровськ, але йому вдалося переконати інвесторів у тому, щоб це підприємство базувалося в місті Конотоп. Для цього була проведена  потужна робота, відбувся ряд попередніх зустрічей.

«Нам потрібно створити в Україні підприємство, яке ремонтуватиме трамваї та тролейбуси, а також оновлюватиме трамвайний парк усієї України, – резюмував парламентар. – Для нас важливо, щоб 50% складової випущеної продукції було вироблено в Україні. За рахунок цього ми зможемо розвивати нашу вітчизняну економіку».

По завершенні зустрічі в мерії білоруські партнери відвідали територію Конотопського трамвайного управління, де пройшлися цехами, ознайомилися з умовами праці робітників, наявною матеріально-технічною базою, поспілкувалися з директором підприємства.

IMG_0011

IMG_0007

IMG_0006

Своїми враженнями від побаченого гості лишилися задоволеними. Кажуть, що можна вважати, що їхня співпраця з Конотопом уже розпочалася.  Зокрема  начальник сервісної служби «Бєлкомунмаш» Олександр Шутов резюмував :

«Впечатление – хорошее. Видно, что люди стремятся поддерживать на рабочем уровне тот транспорт, который у них есть. То, что было сохранено на сегодняшний момент,  имеет смысл и является базой для строительства новой инфраструктуры и дальнейшего развития.

То, что мы увидели для себя: необходимо делать техперевооружение имеющихся площадей, создавать более комфортные условия работы, в первую очередь, для сотрудников, которые будут собирать подвижной состав. Необходимо оснащение современным техническим оборудованием –  станками, подъемными установками и т.д. Подвижной состав, инфраструктуру, которая имеется, электроэнергию, подъездные пути – привести в соответствие, согласно требованиям, которые предъявляются сегодня к новому подвижному составу, ну и, соответственно, двигаться дальше в развитии».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: