Аферисти не сплять: на гачку знову двоє конотопчан

Кримінал | 17:09, 25.12.2016
 Поділитися

Поділитися в

Назвавшись банківськими працівниками, невідомі зловмисники спустошили рахунки двох жителів Конотопа на 11 тисяч гривень. А от 66-річна пенсіонерка за участь у безкоштовній лотереї, окрім грошей поплатися ще й золотими прикрасами.

Першим до чергової частини відділу поліції з заявою про шахрайство звернувся 42-річний житель Конотопа. Чоловік розповів, що вдень на його мобільний надійшов дзвінок від незнайомої жінки. Вона, назвавшись працівником банку, повідомила, що його банківською карткою намагаються розрахуватись в магазині за покупку телефону. Звичайно, що чоловік попросив допомоги. А коли аферистка дізналась персональні дані та секретні коди банківської картки чоловіка, на його телефон прийшло смс-повідомлення, в якому йшлося про зняття коштів сумою сім тисяч гривень.

В подібній ситуації опинився і 37-річний конотопчанин. Йому також зателефонувала псевдобанкірша, «допомога» якої коштувала йому чотирьох тисяч гривень.

За всіма фактами у поліції вже відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Правоохоронці роблять все можливе аби розшукати зловмисників. Та звертаються до всіх громадян з проханням не довіряти незнайомцям, «телефонним» співрозмовникам, які представляються співробітниками банку чи інших державних установ, поліцейськими, менеджерами або ж представниками торгівельних фірм. Перш ніж виконувати їхні умови, переконатися у достовірності інформації. Нікому не розголошуйте своїх персональних даних, секретні коди банківських карт, а тим паче не віддавайте власні заощадження людині, яку бачите вперше. І пам’ятайте, ви самі можете вберегти свої заощадження від подібних зловмисників, дотримуючись цих простих правил.

comments powered by HyperComments