У Конотопі вшанували пам’ять жертв репресій

Історія, Пам'ять | 13:21, 18.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій представники виконавчого комітету поклали квіти до стели борцям за незалежність України 1917-1960 р. та до пам’ятної дошки Григорію Скибі (уродженця Конотопщини, козака Армії УНР, який у 1946р.був запроторений на 15 років до ГУЛАГУ, де й загинув , не дочекавшись звільнення України) та вшанували пам’ять репресованих та закатованих сталінським режимом українців хвилиною мовчання.

Про це повідомляє прес-служба Конотопської міської ради.

За даними Українського інституту за період Великого терору на території України було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів.

У 2015 році Україна засудила злочини комуністичного тоталітарного режиму Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганд їхньої символіки». Законопроект було розроблено Українським інститутом національної пам’яті спільно із народними депутатами України, громадськістю та експертами Реанімаційного пакета реформ.

У 2018 році Верховна Рада проголосувала за Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років». Закон суттєво розширює коло осіб, які підпадають під реабілітацію. Зокрема, в ньому прописана автоматична реабілітація осіб, які були покарані позасудовими органами, право на реабілітацію отримають ті, хто зі зброєю в руках боровся за незалежність України, був ув’язнений, примусово поміщений у психіатричний заклад, трудову армію, позбавлений майна через «експропріацію» чи «розкуркулення» або ж депортований за національною ознакою.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: