144 роки тому у Конотопській лікарні вперше почали приймати пологи

Суспільство | 09:56, 5.05.2017
 Поділитися

Поділитися в

5 травня в усьому світі відзначають Міжнародний день акушерки.

У нашому місті акушерська справа веде свій початок з 19 століття, коли в 1873 році в Конотопській міській лікарні почали приймати пологи. В 1907 році в залізничній лікарні (будівля нинішнього хірургічного корпусу КЗ «Конотопська міська лікарня») для породіль було виділено 8 ліжок, у 1912 їх стало 20. У 1934 році кількість ліжок для породіль збільшилась до 30, через що пологове відділення було змушене переїхати до більшого приміщення (нині тут розташована лінійна СЕС). Там конотопці народжувалися до 1958 року, коли був побудований новий корпус, де до останнього часу й розміщувалося пологове відділення залізничної лікарні. До речі, історія зберегла ім’я першої дипломованої акушерки Конотопського повіту. Це була Количева Тетяна Антонівна.

Нині в місті працює одне нещодавно відкрите пологове відділення, оснащене необхідним сучасним медичним обладнанням, де створені комфортні умови для перебування матері та дитини. Очолює його Володимир Кошель. Близько трьох десятиліть він працював у пологовому відділенні тоді ще відділкової лікарні, 10 років очолював його.

За словами Володимира Кошеля, в пологовому відділенні Конотопської ЦРЛ працюють висококваліфіковані лікарі та акушерки, які мають відповідну кваліфікацію і досвід. Загалом же в сучасній акушерській справі лікарі працюють не поодинці, а бригадою, де робота кожного (анестезіолога, акушерки, дитячої чи молодшої медсестри) впливає на кінцевий результат. Саме тому дуже важливо, щоб медичні працівники, причетні до найбільшого з див, були висококваліфікованими фахівцями, здатними поєднувати знання, уміння, досвід і просту людяність.

За матеріалами газети “Конотопський край”

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: