Посол РФ заявив, що Росія займе найактивнішу позицію у реалізації мовного закону в Україні

Суспільство | 17:57, 27.08.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

Посол РФ в Україні Михайло Зурабов заявив, що в Росії "усвідомлюють стан освіти в Україні" і готові надати "допомогу" для максимального використання потенціалу прийнятого закону Про основи державної мовної політики.

 

Про це він заявив сьогодні, 27 серпня, у Києві під час серпневої педради Україна-Росія: Відкритий діалог.

 

"У Росії усвідомлюють стан освіти в Україні, розуміють ті виклики, із якими найближчим часом доведеться зіткнутися в окремих регіонах України в освітньому процесі. І це не буде пасивна позиція, це буде найактивніша зацікавлена позиція", – заявив посол.

 

Зурабов повідомив, що мова йде не лише про участь РФ у перепідготовці фахівців, постачанні методик, а й про передачу досвіду з реалізації підходів, які вже виправдали себе в російській освіті, зокрема, використання новітніх технічних засобів та організацію інтерактивного навчання.

 

Посол зазначив, що, у зв'язку із прийняттям нового мовного закону, викладання російською мовою низки предметів стане частиною освітнього процесу в Україні. "У зв'язку з цим, масштаби нашої допомоги будуть непорівнянні з тими, які реалізує Російська Федерація в інших країнах. Мова йде про те, щоб допомогти українській школі вивести на необхідний рівень викладання тих предметів, які будуть вестися російською мовою, і ми не обмежуємо таку допомогу в фінансах", – підкреслив він.

 

Причому Зурабов заявив, що дана допомога надаватиметься в рамках абсолютно зрозумілих і взаємоузгоджених планів, і такого роду діяльність повинна бути чітко регламентована. "Ми будемо суворо слідувати духу і букві українського законодавства, і подібні дії будуть запропоновані українській стороні лише в тому випадку, якщо подібна допомога буде запитана", – заявив Зурабов.

 

Посол повідомив, що 14 вересня відбудеться візит міністра освіти Росії в Україну. За його словами, на зустрічі міністрів може бути підготована позиція сторін з даного питання для доповіді вищому політичному керівництву країни.

 

Як повідомлялося, раніше екс-голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, кандидат від Об'єднаної опозиції Олександра Кужель повідомила, що закон Про засади державної мовної політики буде коштувати Україні 19 мільярдів гривень.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: