Більшість українців толком не знають ні російської, ні української мови

Суспільство | 13:50, 29.09.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

За даними експертів, більшість українців не володіють нормально ні російською, ні українською мовою, але багато хто просто не визнають своєї неписьменності, вважаючи, що прекрасно знають обидві мови.
 
Так, експерти Київського міжнародного інституту соціології провели дослідження, результати, якого показали, що в Україні розмовляють і пишуть на суржику близько 11-18% осіб, тобто приблизно від 5 до 8 мільйонів українців. Фахівці відзначають, що в основному на суржику розмовляють жителі східних і центральних областей України.
 
На думку експертів, в Україні набагато більше людей спілкуються на суржику, перекручуючи дві мови, але їх кількість підрахувати дуже складно. Крім того, більша частина жителів України вважають, що прекрасно володіють і російською, і українською мовами. А ось фахівці заявили, що в Україні назвати грамотними можна максимум 20% населення.
 
Багато дослідників впевнені, що причини безграмотності українців – це комп'ютерні редактори, які автоматично виправляють помилки, а також інтернет-сленг і відсутність інтересу до якісної художньої літератури.
 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: