Спірні острови: У Китаї заборонили друкувати книги про Японію

Суспільство | 13:31, 21.09.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

Через конфлікт між країнами довкола спірних островів пекінським видавництвам заборонили друкувати книги про Японію.

Як повідомляє газета The Japan Times з посиланням на джерела серед японських видавців, заборона стосується книг, написаних авторами з Японії, а також китайських книг, присвячених цій країні.

Крім того, китайська влада заборонила рекламувати книги про Японію, які вже вийшли, а також проводити пов'язані з цією країною культурні заходи.

Загострення відносин між двома країнами сталося після того, як Японія на початку минулого тижня націоналізувала три з п'яти спірних островів Сенкаку, викупивши їх у приватної особи.

Першим проявом невдоволення китайців стало входження на деякий час на територіальні води Японії в районі спірних островів шести китайських військових кораблів 14 вересня.

За цим послідували масові антияпонські виступи, що супроводжуються погромами японських магазинів, ресторанів і підприємств в більш ніж 85 китайських містах. Біля посольства Японії в Пекіні свої протести провели більше тисячі демонстрантів.

Китайсько-японський конфлікт торкнувся не тільки політичного, але й економічного життя обох країн. У ході акцій протесту постраждали підприємства ряду японських компаній у КНР, які минулих вихідних зазнали  неодноразових нападів. У зв'язку з цим, японські компанії – від ритейлерів до автоконцернів – продовжують згортати операції в Китаї.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: