Соратники Саакашвілі спішно залишають Грузію

Суспільство | 15:55, 7.10.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

У числі втікачів називають міністра юстиції Адеішвілі і колишнього міністра оборони Кезерашвілі. Лідери перемогла на виборах коаліції «Грузинська мрія» обіцяють «дістати всіх під землі»

 
Деякі представники грузинського керівництва, який зазнав поразки на виборах до парламенту 1 жовтня, в ніч на четвер спішно покинули країну, побоюючись судових переслідувань з боку перемігшої коаліції «Грузинська мрія» мільярдера Бідзіна Іванішвілі.
 
Офіційних підтверджень, хто саме з відомих урядовців вилетів з аеропорту, немає. З Тбілісі 4 жовтня були рейси на Варшаву, Ригу, Київ, Таллін і інші міста. Очевидці розповіли «Вістям», що бачили поблизу урядового залу близько 10 машин з державними номерами і затемненим склом.
 
Тим часом в соціальних мережах користувачі активно обговорюють, що Грузію могли покинути, зокрема, міністр юстиції Зураб Адєїшвілі, колишній міністр оборони Давид Кезерашвілі, який очолював відомство в період війни з Росією, а зараз активно займається бізнесом. Також йдеться про голову комітету з оборони і безпеки в парламенті Георгія Таргамадзе. З ім'ям останнього місцеві ЗМІ активно пов'язують приватні економічні інтереси грузинської політичної еліти на Україні.
 
Радник коаліції «Грузинська мрія» Георгій Хухашвілі підтвердив, що «в своєму розпорядженні документальної інформацією про те, куди, коли і яким шляхом відправилися за кордон кілька міністрів уряду Саакашвілі».
 
Екс-постпред в ООН Іраклій Аласанія, якому пророкують контроль за силовиками в майбутньому уряді, заявив, що «під землі дістане вчинили злочини чиновників, якщо ті зараз намагаються бігти», і що вони обов'язково постануть перед вільним судом.
 
Після виборів у Грузії – перехідний період. Уряд сформують і затвердять протягом 15-20 днів. Можливо, цим і користуються деякі представники ЕНД, що зберігають поки вплив в державному апараті. У перемогла опозиції поки немає важелів впливу в органах влади. Але у неї там є «доброзичливці», які постачають інформацію.
 
Обізнане представник «Грузинської мрії» заявив «Известиям», що коаліція «у міру сил і можливостей» веде збір інформації про підозрілі пересування на кордонах. За його даними, «майже підтверджена інформація про від'їзд деяких членів уряду і депутатів парламенту скликання 2008-2012 років». Однак називати прізвища він відмовився, так як встановлюється, це рядова відрядження або приватне рішення спішно покинути Грузію.
 
Також є відомості, що програли почали звільняти держдачі в престижному передмісті Тбілісі Цхнеті. Тут є і резиденція Михайла Саакашвілі, однак найчастіше тут бачили його дружину Сандру Рулловс з родичами з рідної для неї Голландії, а також дітей президентського подружжя (у Саакашвілі два сини).

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: