Нобелівську премію отримали фізики та хіміки

Суспільство | 19:05, 10.10.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

Нобелівський комітет Королівської шведської академії наук оголосив чергових лауреатів найпрестижнішої премії імені Нобеля в галузі хімії і фізики.
 

За вагомий внесок з області хімії володарями премії стали біохіміки зі Сполучених Штатів Брайан Кобілка і Роберт Лефковіц, які досліджували роботу рецепторів живих клітин – рецепторів-ГТФаз. Дані дослідження мають украй важливе значення для розуміння процесів, які призводять до виникнення та розвитку ракових пухлин.
 
Таким чином, володарями Нобелівської премії з шести осіб стали три американці. Нагороду в галузі фізики отримав дослідник зі Сполучених Штатів Девід Вайнленд, який вивчає квантові частинки, а також французький вчений Серж Арош.
 
Варто нагадати, що Нобелівська премія в області медицини і фізіології дісталася японцеві Сінье Яманака і Джону Гердону з Великобританії, які займалися дослідженням стовбурових клітин.
 
Завтра, 11 жовтня, будуть оголошені лауреати премії в галузі літератури. Церемонія нагородження переможців традиційно пройде 10 грудня, в день смерті Альфреда Нобеля.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: